Vítejte na oficiálních turistických stránkách města Vyšší Brod!

 

Ing. Milan Zálešák, starosta města Vyšší Brod

 

Vážení vyšebrodští spoluobčané,

milí obyvatelé Vyšebrodska,

vážení hosté Vyššího Brodu!

Ing. Milan Zálešák,
starosta města Vyšší Brod

Dovolte mi, abych Vás pozdravil a srdečně přivítal všechny, kteří přijíždějí do Vyššího Brodu za odpočinkem nebo také za poznáním zblízka i zdaleka!

Vyšebrodsko skýtá celou řadu atraktivních možností, jak aktivně trávit volný čas. Na své si u nás přijdou milovníci přírody i příznivci památek, jen málokdo si nechá ujít vodácké putování loďkou na vlnách romantické Vltavy. Jednou z priorit města Vyššího Brodu je, abychom ve spolupráci s podnikateli a dalšími důležitými partnery nadále zlepšovali turistickou infrastrukturu a rozšiřovali volnočasové nabídky, které jsou určené všem zájemcům: obyvatelům města, regionu a samozřejmě turistům, našim vítaným hostům. Jedním z nástrojů k naplňování těchto cílů je i tento turistický portál, který jsme pro Vás připravili. Věřím, že zde naleznete informace, které Vám pomohou dobře se orientovat v bohaté a v některých případech dokonce výjimečné nabídce Vyšebrodska.

Krásné dny ve Vyšším Brodě a jeho okolí přeje

 


 ing. Milan Zálešák

starosta města Vyšší Brod

a předseda Dobrovolného svazku obcí Vyšebrodsko

___________________________________________________________________

 

"Sáhněte si pro zážitky až na samý jih...

...a otočte klíčem východní brány Šumavy!

___________________________________________________________________

NENECHTE SI UJÍT!

 

VÁNOČNÍ INSPIRACE
Nebeské Vánoce

NEDĚLE 11. 12. 2016, 13 - 16 hod.
historická radnice a park na náměstí


PROGRAM

13.00 – 16.00 
Andělská výtvarná dílna - vytvořte si přání Ježíškovi
Vánoční trh, pečení jablíček, občerstvení

13.00 
,,Lakomá Barka“
koncert včetně křtu nového CD s adventními písněmi

14.15
Vyhlášení soutěže z podzimního výšlapu Vyšebrodskem

14.30 
,,Cesta do Betléma“
hudebně-divadelní představení Rybníkářů pro děti i dospělé

15.30 
,,Andělská pošta“
Pošli dopis Ježíškovi naší Andělskou poštou
Pomůžou ti andělé, co až do nebe sahají!

17.00 
,,Musica Viva“
vánoční koncert v gotickém sklepení kláštera

 

 

___________________________________________________________________

 

Výšlap po zapomenutých krásách Vyšebrodska

Na podzimním výšlapu se soutěžilo i objevovalo

Výšlapy jsou na Vyšebrodsku velmi oblíbené, proto se organizátoři z MěKZ rozhodli, že přidají ještě jeden podzimní. V sobotu 22. října se tak zájemci mohli projít po nepříliš známém koutu našeho regionu. Výšlap po zapomenutých krásách Herbertovského vrchu nabídl návštěvu spousty zajímavých míst.

 

Na téměř dvanáctikilometrové trase se před turisty otevřel nejeden úžasný výhled do krajiny, nechyběla ani připomínka pohnuté historie regionu v podobě návštěvy zaniklých sídel. V tomto případě se jednalo o část Herbertova, Horní Drkolnou a Studánecké samoty. Na Vyšebrodsku se nachází také poměrně velké množství památných stromů a i na trase podzimního výšlapu byl jeden k vidění, památná lípa v Dolní Drkolné. Největší zvědavost ale v turistech vzbudila herbertovská mohyla, která pro mnohé byla zcela neznámou. Toto úžasné místo se nachází těsně pod vrcholem Herbertovského vrchu. Jedná se o velmi starou stavbu, o které nemáme příliš mnoho informací, ale zřejmě pochází už z dob Keltů. Tak jako tak, tato lokalita opravdu stojí za návštěvu.

Pro účastníky výšlapu byla připravena i poznávací soutěž. Po celé trase byly rozmístěny otázky, které se týkaly přímo navštívených míst. Stačilo se jen dobře dívat kolem sebe a s jejich zodpovězením nemělo téměř sedmdesát turistů žádný problém. Na konci trasy byly lístky s odpověďmi odevzdány a budou vyhodnoceny během Vánoční inspirace, adventní akce, která proběhne na náměstí ve Vyšším Brodě v neděli 11. prosince. Na výherce čekají ceny, které se jim budou hodit při dalších toulkách po krásách Vyšebrodska.