Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení

Vážení spoluobčané,
rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.

Datum: 21.3.2022 | Zhlédnuto: 1038x

Přerozdělení válečných uprchlíků

V rámci Jihočeského kraje je dle daného klíče určen počet uprchlíků, pro které má město zmapovat a případně zajistit přechodné ubytování. Pro město Vyšší Brod se jedná o 36 uprchlíků.

V rámci přerozdělování osob je postup následovný, nejprve budou využívány kapacity státních objektů, poté ubytovací kapacity krajů a až následně se budou řešit ubytovací kapacity v jednotlivých městech.

Sbírka funkčního vybavení

V rámci Vyššího Brodu jsou nabídnuty 2 byty města pro cca 11 lidí, zbylá kapacita pak ve spolupráci se státními, církevními a soukromými organizacemi, které mají objekty ve Vyšším Brodě. Dále se řeší možnost úpravy části městského objektu (bývalé Monte v ul. 5. května). Pokud bude možné čerpat prostředky ze státního rozpočtu, vznikl by zde krizový byt.

Pro případné zajištění přechodného ubytování uprchlíků ků je však nutné některé prostory vybavit. Z toho důvodu se na vás obracíme s žádostí o pomoc. Pokud máte funkční vybavení, které můžete nabídnout, vyplňte prosím níže umístěný jednoduchý formulář, abychom zajistili databázi případné pomoci. Žádána je především pomoc ve formě:

• funkční nábytek
  • kuchyňské potřeby (příbory, hrnce, talíře, skleničky, pánve apod.)
  • elektrospotřebiče (funkční lednice, ryhlovarné konvice, mikrovlnky apod.)

Není třeba nic nosit nebo přivážet hned, na základě Vaší nabídky se Vám ozveme ve chvíli, kdy ji bude třeba využít.

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pokud se Vám formulář nabídky pomoci nezobrazuje, využijte tento odkaz: https://forms.gle/b9K6pDSW8V4gWLT36

Výsledky voleb
Výsledky komunálních voleb ve Vyšším Brodě a senátních voleb obvod Český Krumlov
Topná sezóna
Od 19.09.2022
19.09.2022 začala topná sezóna v bytech a dalších objektech napojených na centrální kotelnu města a v objektech města s menšími zdroji tepla.
Finanční odbor - místní poplatky - dovolená
5. - 23. 9. 2022
Z důvodu čerpání řádné dovolené nebude na finančním odboru přítomna referentka daní a poplatků, a to od 5. 9. do 23. 9. 2022.
Kontakt na odbor: 380 747 113
Uzavírka silnice U tří veverek - Rybník
od 15. 8. 2022
Informace k uzavírce a změně jízdního řádu autobusů
Už jste se zaregistrovali do mobilního rozhlasu města?
informace přímo do vašeho telefonu, aplikace, e-mailu
Díky tomuto systému vám budou ty nejdůležitější informace z naší samosprávy doručeny přímo do vašeho telefonu a nic vám tak neunikne, ať budete kdekoliv. Zprávy do aplikace, e-mailu nebo elektronický zpravodaj. Přes aplikaci můžete nahlásit i závadu nebo černou skládku.
Aktuální vydání videozpravodaje
červen 2022
Červnové vydání videozpravodaje se vrací k 48. Plavbě kuriózních plavidel. Redakce také navštívila den otevřených dveří v úpravně vody a představení nové technologie. Nemůže chybět oslava 150 let sboru dobrovolných hasičů a informace o participativním rozpočtu Vyšák společně
VIDEO: Úpravna vody ve Vyšším Brodě má novou technologii
Město ji představilo na dni otevřených dveří
Technologie, která umožňuje efektivnější úpravu povrchové surové vody na pitnou, byla instalována na úpravně vody ve Vyšším Brodě.
ZŠ a MŠ hledá nové kolegyně
vyučená kuchařka + pomocná kuchařka
MSD
Mobilní sběrný dvůr
přistavení kontejnerů na velkoobjemový a nebezpečný odpad
sobota 28.5.2022, 9 - 16:00
Aktuální vydání videozpravdaje
duben 2022
Co se dělo v dubnu ve Vyšším Brodě? Po dvou letech se opět konala tradiční velikonoční akce Překvapení z vajíčka, kterou letos doplnil i charitativní Koncert pro Ukrajinu. Dále se dozvíte, jak běží participativní rozpočet Vyšák Společně nebo jak proběhl zápis do ZŠ. Redakce navštívila i projednávání studie Zahradní ulice.