Rekonstrukce průtahu městem

Informace o délce uzavírku, objízdné trase, omezeních, přesunu autobusové zastávky a dopravní obslužnosti některých ulic.

Datum: 2.10.2019 | Zhlédnuto: 2527x

Vyšší Brod oprava průtahu 7. 10 - 22. 11. 2019

V termínu od 7.10. do 22.11. 2019

bude probíhat celková rekonstrukce průtahu městem od Panského domu k parkovišti pod klášterním rybníčkem. V prvních dvou dnech rekonstrukce bude probíhat frézování a provoz by měl být možný. V dalším průběhu však dojde i k odstranění podloží silnice až do hloubky 40 cm, pak bude ulice Míru zcela uzavřena.

Hlavní objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t

Bude vedená ulici Zahradní, kde v uvedeném termínu nebude umožněno využívat k parkování vyhrazená parkovací místa z důvodu obousměrného provozu. Obyvatelům bydlícím v Zahradní ulici, ale i dalším řidičům dotčeným přechodnou úpravou provozu nabízí město možnost bezplatného parkování na osvětleném parkovišti u č.p. 120 pod klášterním rybníčkem.

Přemístění autobusových zastávek

V rámci přechodné úpravy provozu budou v uvedeném termínu přemístěny autobusové zastávky z ul. Míru na parkoviště ve spodní části náměstí, kde bude z uvedeného důvodu částečně omezená možnost parkování vozidel.

Dopravní obslužnost České ulice

Příjezd do České ulice bude zajištěn ulicí Poschoďovou. Výjezd pak křižovatkou s ulicí Míru, která bude v dolní části u kostelíku sv. Josefa opravována na poloviny a bude tak možný jednosměrný provoz.

Chodníky budou otevřeny

Chodníky v ulici Míru budou během rekonstrukce průchozí a budou zabezpečeny tak, aby byly od stavby odděleny a byla zajištěna bezpečnost chodců.

Prosíme o opatrnost a shovívavost

Žádáme všechny řidiče a chodce, kteří se budou pohybovat v úseku samotné stavby a v ulicích s dopravním omezením, aby se řídili dopravním značením, pokyny městské policie a pracovníků stavby.

Zároveň prosíme všechny občany, kteří budou dotčeni dopravním omezením v průběhu oprav o shovívavost.

Milan Zálešák
starosta

Foto z průběhu

Uzavření městské knihovny
1. - 20. 8. 2020
Městská knihovna Vyšší Brod je v období od 1. 8. do 20. 8. 2020. z důvodu nemoci uzavřena.
Pohyb osob ve veřejných prostorách MěÚ - nařízení hygienické stanice
od 29. 7. 2020 pouze s rouškou
Na základě nařízení KHS je nutné mít při pohybu a pobytu osob v budovách MěÚ ochranu dýchacích cest.
Omezení úředních hodin matriky
29. 7 a 12. 8.
Matrika a evidence obyvatel bude matrika ve středu 29.7. otevřena pouze do 16 hodin a ve středu 12.8. bude zavřena celý den. Děkujeme za pochopení
Rybářské lístky | Fischereischeine
Od 24. 7. nebudou z důvodu nemoci vydávány na MěÚ rybářské lístky.
Ab 24. 7. 2020 können beim Stadtamt von Vyšší Brod wegen Langzeiterkrankung der Mitarbeiter keine Fischereischeine ausgestellt werden.
Uzavírka knihovny
9.7. - 19.7.2020
Od 9.7. do 19.7.2020 bude knihovna z důvodu nemoci uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Výjezdní pracoviště Úřadu práce ČR ve Vyšším Brodě
od 1.7.2020
Od 1.7.2020 bude provoz Výjezdního pracoviště Úřadu práce ve Vyšším Brodě obnoven v časech a termínech uvedených níže na této stránce.
Dovolená dětské lékařky
Zástup ve dnech 9.7.2020, 3.-7.8.2020, 10.-19.8.2020
Více níže.
Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení
od 1.7.2020
Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení mohou být nyní upravena lokálně rozhodnutím jednotlivých krajských hygienických stanic na základě konkrétní epidemiologické situace v regionu.
Aktuální videozpravodaj
červen 2020
Ve Vyšším Brodě se setkali pracovníci infocenter Lipenska a tzv. ladili noty na sezónu. Vedení města se podruhé sešlo na kávě s občany, u této příležitosti si zájemci mohli prohlédnout novou smuteční síň. Kulturní léto zahájil koncert skvělých Satisfucktion, kteří s sebou přivezli hosty, dětskou kapelu, které se věnuje jejich frontman. V červnu se také loučily děti s mateřskou školou...
Dočasné uzavření pobočky bezplatné poradny ve Vyšším Brodě
V průběhu roku 2020 musela být do odvolání uzavřena pobočka Bezplatné poradny mezi paragrafy ve Vyšším Brodě. Je však možné obracet se na pobočky v Kaplici a v Českém Krumlově.