Rekonstrukce průtahu městem

Informace o délce uzavírku, objízdné trase, omezeních, přesunu autobusové zastávky a dopravní obslužnosti některých ulic.

Datum: 2.10.2019 | Zhlédnuto: 1655x

Vyšší Brod oprava průtahu 7. 10 - 22. 11. 2019

V termínu od 7.10. do 22.11. 2019

bude probíhat celková rekonstrukce průtahu městem od Panského domu k parkovišti pod klášterním rybníčkem. V prvních dvou dnech rekonstrukce bude probíhat frézování a provoz by měl být možný. V dalším průběhu však dojde i k odstranění podloží silnice až do hloubky 40 cm, pak bude ulice Míru zcela uzavřena.

Hlavní objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t

Bude vedená ulici Zahradní, kde v uvedeném termínu nebude umožněno využívat k parkování vyhrazená parkovací místa z důvodu obousměrného provozu. Obyvatelům bydlícím v Zahradní ulici, ale i dalším řidičům dotčeným přechodnou úpravou provozu nabízí město možnost bezplatného parkování na osvětleném parkovišti u č.p. 120 pod klášterním rybníčkem.

Přemístění autobusových zastávek

V rámci přechodné úpravy provozu budou v uvedeném termínu přemístěny autobusové zastávky z ul. Míru na parkoviště ve spodní části náměstí, kde bude z uvedeného důvodu částečně omezená možnost parkování vozidel.

Dopravní obslužnost České ulice

Příjezd do České ulice bude zajištěn ulicí Poschoďovou. Výjezd pak křižovatkou s ulicí Míru, která bude v dolní části u kostelíku sv. Josefa opravována na poloviny a bude tak možný jednosměrný provoz.

Chodníky budou otevřeny

Chodníky v ulici Míru budou během rekonstrukce průchozí a budou zabezpečeny tak, aby byly od stavby odděleny a byla zajištěna bezpečnost chodců.

Prosíme o opatrnost a shovívavost

Žádáme všechny řidiče a chodce, kteří se budou pohybovat v úseku samotné stavby a v ulicích s dopravním omezením, aby se řídili dopravním značením, pokyny městské policie a pracovníků stavby.

Zároveň prosíme všechny občany, kteří budou dotčeni dopravním omezením v průběhu oprav o shovívavost.

Milan Zálešák
starosta

Foto z průběhu

"Výjezdní pracoviště" Úřadu práce ČR od 1.1.2020
od 1.1.2020
Z důvodu optimalizace na Úřadu práce ČR bude od 01.01.2020 ve Vyšším Brodě otevřené „Výjezdní pracoviště“: středy od 8:00 do 11:30 hod.
10. veřejné zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod
17.12.2019
Informace o konání 10. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod.
Základní škola Vyšší Brod
Základní škola Vyšší Brod - školní jídelna přijme na HPP vyučenou kuchařku s praxí, nástup možný dle dohody.
Bezplatná poradna -  ICOS Český Krumlov
Bezplatná poradna - ICOS Český Krumlov
Termíny otevření pro pobočku Vyšší Brod, K Vltavě 380 (DPS)
Prodej vánočních stromků
16. - 17.12. 2019
Městské lesy zajišťují prodej vánočních stromků ve dnech 16. - 17. 12. 2019 v areálu městské kotelny v časech od 15:00 - 18:00 hod.
Zápis do dětské skupiny
18. 11. 2019
Informace o zápisu do Dětské skupiny města Vyšší Brod.
Vyšebrodský zpravodaj 11/2019
aktuální vydání online
Online vydání Vyšebrodského zpravodaje na Listopad 2019. Začtěte se do vzpomínek na 17. listopad 1989. Dozvíte se také, jak se vyšebrodským stolním tenistkám daří nově ve druhé lize žen! Nechybí informace z úřadu a pravidelné rubriky.
9. veřejné zasedání zastupitelstva města
12. 11. 2019
Informace o konání 9. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod.
Rekonstrukce průtahu městem
od 7. 10. 2019