Oprava teplených rozvodů a krátká odstávka části bytových domů

V minulém týdnu došlo k havárii na rozvodech tepla u bytového domu č. p. 259 v ulici Pohraniční stráže. V rámci zajištění provozu tepelné soustavy byla provedena oprava potrubí svorkou a začala se hned připravovat větší a kvalitnější oprava a další opatření v úseku u zmíněného domu.

Datum: 27.9.2021 | Zhlédnuto: 198x

Neproběhne pouze oprava ale výměna části potrůbí

V místě havárie proběhne výměna cca desetimetrového úseku potrubí včetně kolene a budou instalovány oddělovací ventily Zvětší se tak počet větví rozvodů, které bude možné uzavírat samostatně a přispěje k dalšímu zlepšení provozu centrálního vytápění.

Zmíněná výměna úseku rozvodů a instalace ventilů proběhne ve středu 29. 9. 2021. V tento den bude probíhat i nucená odstávka dodávky tepla a TUV pro část odběratelů. Ještě v ten samý den ve večerních hodinách by mělo dojít k obnovení dodávky. Odstávka se nebude týkat bytových domů v Zahradní ulici č. p. 274 – 276 a v ulici Míru č. p. 263 – 264.

Revitalizace obnovy zbytku úseku je v plánu na příští rok

„V letošním roce jsme vyměnili nejproblematičtější úsek rozvodů v Zahradní ulici a měli jsme v plánu se v příštím roce po topné sezóně začít věnovat úseku, na kterém došlo v minulých dnech k havárii. Právě tady došlo v minulosti k více opravám, takže jsme se na něj chtěli logicky zaměřit. Protože nyní došlo k havárii na již v minulosti opravované části, rozhodli jsme se, že v daném místě rovnou část rozvodů vyměníme a nebudeme nechávat potrubí jen dočasně opravené. Každá odstávka je nepříjemná a omlouvám se že během krátké doby bude druhá , ale nechceme nic podcenit. V příštím roce je pak na místě se věnovat zbytku této části tepelných rozvodů, která vede od č.p. 259 až k domu č. p. 262,“ uvádí místostarosta Jan Straka. „V letošním roce jsme vyměnili nejproblematičtější úsek rozvodů v Zahradní ulici a měli jsme v plánu se v příštím roce po topné sezóně začít věnovat úseku, na kterém došlo v minulých dnech k havárii. Právě tady došlo v minulosti k více opravám, takže jsme se na něj chtěli logicky zaměřit. Protože nyní došlo k havárii na již opravované části, rozhodli jsme se, že v daném místě rovnou část rozvodů vyměníme a nebudeme nechávat potrubí jen zasvorkované. V příštím roce je pak na místě se věnovat zbytku této části tepelných rozvodů, která vede od č.p. 259 až k domu č. p. 262, budeme to navrhovat do rozpočtu,“ uvádí místostarosta Jan Straka.

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
2021
Sledujte průběžně výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Zároveň se můžete podívat i na to, jak výsledky voleb vypadají v Jihočeském kraji nebo přímo v našem městě. V grafu naleznete i aktuální procento sečtených okrsků
Vyšebrodský zpravodaj 10/2021
Online vydání Vyšebrodského zpravodaje na měsíc říjen 2021. Informace o plánovaných kulturních akcích (třeba stezka odvahy a lampionový průvod) nebo aktuálním dění na stavbách a dalších projektech města. Dozvíte se také, jaké město obdrželo dotace. Nechybí samozřejmě pravidelné okénko z knihovny, pohled do historie nebo zahájení sezóny stolních tenistů.
Aktuálně vyhlášená výběrová řízení na pozice na MěÚ
- Investiční technik odboru vedlejšího hospodářství
- Referent stavebního úřadu
- Referent odboru kultury a cest. ruchu
- Lesník odboru správy městských lesů
Aktuální vydání videozpravdaje
09/2021
Informace o opravě komunikace a chodníku pod klášterem, stavbě vzpomínky na voroplavbu v podobě voru, který vznikl v rámci participativního rozpočtu Vyšák společně. Za podpory města se ve škole uskutečnil také sportovní den mládeže s TAJV, jeho vítěz pak může Vyšší Brod reprezentovat v republikovém finále v Poděbradech. Inforcentrum uspořádalo 1. cyklovýlet Vyšebrodskem.
Oprava teplených rozvodů a krátká odstávka části bytových domů
29. 9. 2021
Město Vyšší Brod zavádí novou službu - Mobilní rozhlas
informace přímo do vašeho telefonu
Díky tomuto systému vám budou ty nejdůležitější informace z naší samosprávy doručeny přímo do vašeho telefonu a nic vám tak neunikne, ať budete kdekoliv.
Výměna části rozvodů tepla v Zahradní ulici
od 17. 8. 2021
Město Vyšší Brod již v předchozím období informovalo o plánované rekonstrukci části rozvodů tepla, díky které dojde k výměně neproblémovější větve soustavy v Zahradní ulici. Díky tomu dojde ke stabilizaci celé soustavy.
Omezení ve vydávání rybářských lístků
16. 8. - 20. 8.
V týdnu od 16.8. do 20.8. dochází k omezení vydávání rybářských lístků na MěÚ Vyšší Brod.