Nájemníci městských bytů i nebytových prostorů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů

Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech a nebytových prostorech o 3 měsíce.

Datum: 13.11.2020 | Zhlédnuto: 1858x

Vážení spoluobčané,

Rada města Vyšší Brod svým rozhodnutím umožnila nájemníkům městských bytů i nájemníkům nebytových prostorů, kteří jsou dotčeni koronavirovou krizí, základní pomoc v podobě možnosti prodloužení splatnosti nájmů. Jedná se o základní opatření, o kterém má rada města s okamžitou platností pravomoc rozhodnout.

Pokud patříte do skupiny lidí, u kterých v důsledku nastalé situace došlo k výpadku příjmů a potřebovali byste ulevit s výdaji, můžete si požádat o prodloužení splatnosti nájmů za měsíc říjen, listopad a prosinec 2020 o tři měsíce.

Jak postupovat:

• Vyplňtě jednoduchou žádost
    (formulář je dostupný ke stažení na webu města a v podatelně města)

• Podepsanou žádost doručte na MěÚ Vyšší Brod
    (písemně do poštovní schránky MěÚ nebo na podatelnu, žádost je možné také naskenovat  a poslat e-mailem na adresu podatelna@mestovyssibrod.cz)

Pro případné dotazy nás můžete kontaktovat na tel. čísle 725 483 043 nebo na e-mailu mistostarosta@mestovyssibrod.cz (Jan Straka)

Neváhejte se na nás obrátit

Přejeme Vám pevné zdraví!

Bc. Jan Straka
místostarosta

Ing. Milan Zálešák
starosta

Agenda živ. prostředí a odpadového hospodářství přesunuta do jiné budovy
Od konce července 2021 dochází ke změně v oblasti životního prostředí a odpadového hospodářství. Pokud potřebujete řešit tyto záležitosti, od nynějška je občanům tato agenda k dispozici v kanceláři v budově č. p. 200 v ulici Míru, nikoliv v hlavní budově MěÚ.
Volná pracování místa na MěÚ
výběrová řízení, přihlášky do 16. 8.
1) Vedoucí odboru vedlejšího hospodářství (správa majetku, investice)
2) Vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu
Na sídlišti vzniká nové parkoviště
stavba potrvá do 30. 8. 2021
Na vyšebrodském sídlišti v ulici Pohraniční stráže začíná stavba parkoviště. V této části tak vznikne 30 nových parkovacích míst.
Vyšebrodský zpravodaj 07-08/2021
Online vydání
Letní online vydání Vyšebrodského zpravodaje červenec-srpen 2021. Informace ze samosprávy, novinky z knihovny, program připravovaných kulturních a sportovních akcí na léto. Co se dělo ve škole a školce, jak se daří místním sportovcům nebo zpráva z cesty dobrodruha procházejícího všechny krajní body republiky, i nejjižnější vyšebrodský.
Videozpravodaj města Vyšší Brod
aktuální vydání
Videozpravodaj přináší informace o stavbě nového víceúčelového hřiště ve Studánkách a o opravě silnice a výstavbě chodníku v této místní části. Dozvíte se informace, jak probíhal závěr školního roku nebo o tom jak škola spolupracuje s komisí pro integraci cizinců a jak ji tato spolupráce pomáhá. Nechybí kulturní nabídka na léto nebo reportáž z přednášky městské knihovny.
Pomoc jižní Moravě
finanční pomoc, dobrovolníci
Město Vyšší Brod v pondělí 28. 6. finančně podpořilo přímo 7 nejvíce zasažených obcí celkovou částkou 140 tis. Kč, kterou dle svých zákonných možností schválila rada města. Město je připraveno pomáhat i nadále. Pokud se chcete zapojit osobně do některé ze sbírek, každá částka se počítá! Každá pomoc je dobrá! A všem je třeba za jakoukoliv pomoc poděkovat.
Oprava komunikace a výstavba chodníku ve Studánkách
Doprava bude řízena semafory
V letošním roce čeká město ve spolupráci s krajskými organizacemi práce na dvou stavbách. První z nich se rozbíhá ve Studánkách.
Videozpravodaj města Vyšší Brod
květen 2021
Májový zpravodaj přináší informace o stavbě nového pavilonu mateřské školky, o první Noci kostelů ve Vyšším Brodě a také o vítězných projektech participativního rozpočtu.
Česká spořitelna uzavře svou pobočku, bankomat ve Vyšším Brodě zůstává
informace od České spořitelny
Pobočka České spořitelny ve Vyšším Brodě skončí. Posledním dnem, kdy ji budou moci klienti navštívit, je 18. červen. Česká spořitelna je poslední bankou, která až dosud udržovala ve Vyšším Brodě jak pobočku, tak i bankomat. Výběrový bankomat České spořitelny zůstane ve Vyšším Brodě zachován.
Vyšebrodský zpravodaj 05/2021
Online vydání
Online vydání Vyšebrodského zpravodaje na měsíc květen 2021. Informace ze samosprávy, novinky z knihovny, připravované akce na léto. Představení návrhů do participativního rozpočtu města Vyšák společně. A spoustu dalších zajímavostí z Vyššího Brodu.