Nájemníci městských bytů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů

Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech o 3 měsíce. Možnost žádat mají nájemci bytů. Podnikatele, kteří si pronajímají nebytové prostory, bude město kontaktovat přímo během příštího týdne.

Datum: 2.4.2020 | Zhlédnuto: 359x

Vážení spoluobčané,

Rada města Vyšší Brod svým rozhodnutím z dne 1. dubna 2020 umožnila nájemníkům městských bytů, kteří jsou dotčeni koronavirovou krizí, základní pomoc v podobě možnosti prodloužení splatnosti nájmů. Jedná se o základní opatření, o kterém má rada města s okamžitou platností pravomoc rozhodnout.

Pokud patříte do skupiny lidí, u kterých v důsledku nastalé situace došlo k výpadku příjmů a potřebovali byste ulevit s výdaji na provoz domácnosti, můžete si požádat o prodloužení splatnosti nájmů za měsíc duben, květen a červen 2020 o tři měsíce.

Jak postupovat:

• Vyplňtě jednoduchou žádost
    (formulář je dostupný ke stažení na webu města a v podatelně města)

• Podepsanou žádost doručte na MěÚ Vyšší Brod
    (písemně do poštovní schránky MěÚ nebo na podatelnu, žádost je možné také naskenovat  a poslat e-mailem na adresu podatelna@mestovyssibrod.cz)

Pro případné dotazy nás můžete kontaktovat na tel. čísle 725 483 043 nebo na e-mailu mistostarosta@mestovyssibrod.cz (Jan Straka)

Podnikatele, kteří mají pronajaté nebytové prostory, budeme kontaktovat přímo během příštího týdne.

Neváhejte se na nás obrátit, společně nastalou krizi určitě zvládneme!

Přejeme Vám pevné zdraví!

Bc. Jan Straka
místostarosta

Ing. Milan Zálešák
starosta

Městská knihovna od 1.6.2020
od 1.6.2020
Městská knihovna ve Vyšším Brodě bude od pondělí 1.6.2020 otevřena za daných hygienických podmínek oba výpůjční dny, a to v pondělí a ve čtvrtek v časech 8:00-12:30 a 13:00-18:00.
Uzavření pobočky Komerční banky ve Vyšším Brodě
Komerční banka informovala o ukončení činnosti stávající pobočky ve Vyšším Brodě, Náměstí 80. Nejbližší pobočky Komerční banky naleznete v Kaplici a v Českém Krumlově.
Svatební obřady jsou možné za splnění mimořádných pravidel
od 25.5.2020
Informace o možnosti konání svatebních obřadů usnesení vlády č. 555/2020 ze dne 18.5.2020.
Ukončení nouzového stavu - stále trvají omezení od 25.5.2020 do odvolání
od 25.5.2020
Po skončení nouzového stavu k 17.5.2020 platí na území České republiky stále mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru na území ČR a to od 25.5.2020 do odvolání.
Program pro poskytování dotace z rozpočtu města V. Brod na výstavbu domovních ČOV.
Výdej Rybářských lístků
od 4.5.2020
Od 4.5.2020 do odvolání budou Rybářské lístky vydávány pouze ve středu a v pátek v daných úředních hodinách. Děkujeme za pochopení.
Krajská pomoc zranitelným
Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu s názvem „Krajská pomoc zranitelným“ připravil balíček s ochrannými pomůckami. Balíček je určen pro ohrožené lidi, kteří např. trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu apod.
Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činnosti
Předběžný plán
Vláda ČR projednala a schválila předběžný plán uvolňování podnikatelských a dalších činností. Termíny se mohou měnit v návaznosti na aktuální epidemiologickou situace v souvislosti s šířením koronaviru.
Uvolnění ve školách a školských zařízeních
ZŠ, maturity, vysoké školy, ZUŠ
Uvolňování opatření ve školách a školských zařízeních. Termíny se mohou měnit v návaznosti na aktuální epidemiologickou situace v souvislosti s šířením koronaviru.
Nájemníci městských bytů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů