My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora rodin s dětmi

Podpora rodin s dětmi do 3 let věku a rodin s dětmi pobírajícími příspěvek na péči do dovršení 8 let věku.

Datum: 1.10.2022 | Zhlédnuto: 466x

MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME II

PODPORA RODIN S DĚTMI DO 3 LET VĚKU A RODIN S DĚTMI POBÍRAJÍCÍ PŘÍSPĚVEK NA PÉČI DO DOVRŠENÍ 8 LET VĚKU

Podpora je určena pro děti mající trvalý pobyt na území Vyššího Brodu:

• do dovršení věku 3 let (děti narozené od 2.8.2019 do 31.7.2022 včetně) nebo
  • pobírající příspěvek na péči do dovršení věku 8 let (děti narozené od 2.8.2014 do 31.7.2022 včetně), pokud dítě nevyužívá pobytové sociální služby

Podporovány budou děti ve společné domácnosti, v níž je:

• pobírán „Přídavek na dítě“ (alespoň v některém měsíci roku 2022) nebo
  • pobírán „Příspěvek na bydlení“ (v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2022) nebo
  • čistý měsíční příjem připadající na člena domácnosti je maximálně 13.000 Kč včetně

Podmínkou pro přiznání a vyplacení podpory je, že rodič/zákonný zástupce dítěte a jeho manžel/druh/partner není ke dni podání žádosti déle než 6 měsíců veden v evidenci uchazečů o zaměstnání (potvrzeno úřadem práce na formuláři přílohy).

Proti podporované osobě nebo osobě ve společné domácnosti nebo jejich majetku nesmí být vedeno exekuční řízení

Výše podpory na jedno dítě činí 4.000 Kč.

Žádosti o podporu podávají rodiče nebo zákonní zástupci prostřednictvím města Vyšší Brod.

Potřebné dokumenty k doložení:

Spolu s vyplněnou žádosti o podporu alespoň jeden z následujících dokladů:

• potvrzení Úřadu práce o pobírání příspěvku na bydlení
  • potvrzení Úřadu práce o pobírání příspěvku na dítě
  • potvrzení Úřadu práce o pobírání příspěvku na péči
  • potvrzení zaměstnavatele o čistém měsíčním příjmu za poslední tři měsíce před podáním žádosti nebo výpočet dle daňového přiznání za rok 2021, potvrzení Úřadu práce o pobírání rodičovského příspěvku nebo potvrzení o výši a druhu důchodu do OSSZ

Žádost o podporu je možné podávat na podatelně (Míru č.p. 250) nebo na odboru sociálních věcí (Míru č.p. 200) v úředních hodinách, kde také obdržíte bližší informace o programu.

Žádost je možné podat v termínu od 01.10.2022 do 30.11.2022.

Tiskopis formuláře je možné si stáhnout na webových stránkách města zde, nebo si jej vyzvednout na odboru sociálních věcí a podatelně Městského úřadu Vyšší Brod. Tištěné formuláře budou mít také k dispozici naše pečovatelky.

Další informace s formuláři najdete také na webu: www.myvtomjihocechynenechame.cz

My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora poživatelů důchodu
Podpora pro poživatele starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu.
My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora rodin s dětmi
Výsledky voleb
Výsledky komunálních voleb ve Vyšším Brodě a senátních voleb obvod Český Krumlov
Topná sezóna
Od 19.09.2022
19.09.2022 začala topná sezóna v bytech a dalších objektech napojených na centrální kotelnu města a v objektech města s menšími zdroji tepla.
Finanční odbor - místní poplatky - dovolená
5. - 23. 9. 2022
Z důvodu čerpání řádné dovolené nebude na finančním odboru přítomna referentka daní a poplatků, a to od 5. 9. do 23. 9. 2022.
Kontakt na odbor: 380 747 113
Uzavírka silnice U tří veverek - Rybník
od 15. 8. 2022
Informace k uzavírce a změně jízdního řádu autobusů
Už jste se zaregistrovali do mobilního rozhlasu města?
informace přímo do vašeho telefonu, aplikace, e-mailu
Díky tomuto systému vám budou ty nejdůležitější informace z naší samosprávy doručeny přímo do vašeho telefonu a nic vám tak neunikne, ať budete kdekoliv. Zprávy do aplikace, e-mailu nebo elektronický zpravodaj. Přes aplikaci můžete nahlásit i závadu nebo černou skládku.
Aktuální vydání videozpravodaje
červen 2022
Červnové vydání videozpravodaje se vrací k 48. Plavbě kuriózních plavidel. Redakce také navštívila den otevřených dveří v úpravně vody a představení nové technologie. Nemůže chybět oslava 150 let sboru dobrovolných hasičů a informace o participativním rozpočtu Vyšák společně
VIDEO: Úpravna vody ve Vyšším Brodě má novou technologii
Město ji představilo na dni otevřených dveří
Technologie, která umožňuje efektivnější úpravu povrchové surové vody na pitnou, byla instalována na úpravně vody ve Vyšším Brodě.
ZŠ a MŠ hledá nové kolegyně
vyučená kuchařka + pomocná kuchařka