Výzva: Chci pomáhat!

Chcete pomoct se šitím roušek nebo dodat materiál, ozvěte se. Hledáme i dobrovolníky pro případnou pomoc seniorům.

Datum: 18.3.2020 | Zhlédnuto: 1308x

Chci pomoci s výrobou roušek

Víme, že mezi vámi Vyšebrodskými se najde spousta dobrých duší, kteří už roušky šijete nebo byste šít chtěli. Naopak jiní mají k dospozici materiál a chtějí se o něj podělit. Pojďme to dát společně dohromady!

Koho hledáme

Chceme dát dohromady ty, kteří roušky vyrábějí a ty, kteří mají možnost dodat materiál na výrobu.

• Ti, kteří chtějí a mají možnost šít roušky
    Ozvěte se na e-mail mistostarosta@mestovyssibrod.cz nebo na telefon 725 483 043 (možné i přes aplikaci WhatsApp), abychom o sobě věděli, my budeme shánět materiál na roušky a můžeme pomoct s případnou distribucí roušek.

• Ti, kteří chtějí věnovat materiál na výrobu roušek
    Pokud  máte bavlněné látky (buď nové nebo vyprané minimálně na 60°), gumičky nebo tkaloun, můžete je donést na městský úřad a my se postaráme o to, aby se dostal do správných rukou dobrovolníků, kteří roušky šijí. Úřad má nyní omezené úřední hodiny, ozvěte se předem na e-mail mistostarosta@mestovyssibrod.cz nebo na telefon 725 483 043 (možné i přes aplikaci WhatsApp)

Chci pomáhat seniorům s nákupy

Město Vyšší Brod dává dohromady databázi dobrovolníků,  kteří by případně chtěli pomoci seniorům a dalším ohroženým skupinám v souvislosti s rizikem šíření nákazy koronaviru.

Než se začnete hlásit, přečtete si prosím následující info:

• Jedná se o preventivní opatření. V současnosti máme dostatek kapacit na zajištění všeho potřebného, ale je dobré vědět, kdo je ochoten pomoci.

• Primárně se jedná o pomoc seniorům, ale ptáme se i na to, co jiného byste mohli jako dobrovolník nabídnout.

• Pokud vás nikdo nebude zpětně kontaktovat s žádostí o zapojení se do akce, pak je to dobrá zpráva, že vše zvládáme v pohodě s vlastními lidmi.

Dobrovolníci se mohou hlásit na e-mail mistostarosta@mestovyssibrod.cz nebo na telefon 725 483 043 (možné i přes aplikaci WhatsApp)