Mateřská škola i DS je prozatím otevřena, ruší se příprava některých kulturních akcí

Na dnešním mimořádném zasedání rada města řešila nastalou situaci. Zatím nedochází k uzavření mateřské školy ani dětské skupiny města. Je však zrušena příprava některých kulturních akcí a omezen provoz části veřejných služeb.

Datum: 13.3.2020 | Zhlédnuto: 2032x

Kvůli vývoji situace, která je spojená s vyhlášením nouzového stavu a vyhlášení mimořádných opatření vládou ČR v souvislosti s epidemií nového koronaviru se sešla rada města na mimořádném zasedání.

Z tohoto jednání vzešly následující výstupy:

• Mateřská škola a dětská skupina města zůstávají v této chvíli v provozu. Ve školce i dětské skupině je v současnosti asi 1/3 dětí. Uvědomujeme si však, že někteří rodiče nemají takové možnosti, jak děti při zaměstnání zaopatřit, proto RM zatím nepřistoupila k uzavření těchto dvou zařízení. Je na zvážení rodičů, zda chtějí děti do těchto zařízení umísťovat.

• Jsou zrušeny přípravy a konání všech kulturních akcí do konce dubna 2020

• Na základě mimořádného opatření vlády:
    • Je od pátku 13. 3. 2020 uzavřena městská knihovna
    • Je zcela uzavřen i Klub pod kinem
    • Více k omezení akcí zde

• Nadále platí, že školní kuchyně vaří obědy pro dospělé strávníky, kteří do ní dochází. Všechny občany, kteří služeb školní jídelny využívají, vyzýváme, aby zvážili konzumaci obědů přímo ve školní jídelně. V současné chvíli by bylo vhodnější využívat jídlonosiče pro odnesení si obědů domů.

• Město nabízí nákup základních potravin a léků pro občany, kterým by byla nařízena domácí karanténa, prostřednictvím městské policie. Více zde.