Vyšší Brod

POKLADNICE KULTURNÍCH A PŘÍRODNÍCH KRÁS

Z Vyšebrodska si nezapomenutelné zážitky odnese každý, ať se již rozhodne pro tichá zákoutí nádherné přírody, sportovní výzvy nebo fascinující památky minulosti!

Idylické městečko Vyšší Brod se rozkládá uprostřed kouzelné krajiny východní Šumavy a do Horních Rakous je to odtud jen co by kamenem dohodil. V dávné minulosti se zde přes Vltavu brodily obchodní karavany, dnes je Vyšší Brod cílem všech, již hledají neopakovatelné zážitky a příjemný odpočinek. Zdejší cisterciácké opatství, vzácnou perlu Vltavy, založili mocní Rožmberkové roku 1259 jako důstojné místo svého posledního odpočinku. V oáze duchovního klidu živoucího kláštera návštěvníci objevují vzácné poklady minulosti: nádhernou knihovnu s jejími 70.000 tituly, Vyšebrodskou Madonu i legendární kříž zvaný Závišův, který bývá staven naroveň Českých korunovačních klenotů. Do historie poštovnictví se můžete ponořit ve známém Poštovním muzeu. Nenechejte si ujít ani šumění vodopádů sv. Wolfganga či tajuplnou atmosféru Čertovy stěny. Vyšší Brod je výchozím bodem všech vodáckých výletů po Vltavě. V půjčovnách loděk rádi vyjdou vstříc všem příznivcům kánoí i raftů. A co teprve když na Vltavu vyjedou tradiční kuriózní plavidla?!

Komfortní ubytování je součástí zajímavých nabídek místních hotelů a penzionů. Vyšebrodské restaurace nezapomínají na krajové speciality a výrobky zdejšího minipivovaru, cukrárny či pekárny zachutnaly už nejednomu návštěvníkovi. Ostatně na čerstvém povětří jednomu pořádně vytráví. Více

město Vyšší Brodměsto Vyšší Brodměsto Vyšší Brod