Poplatek za užívání veřejného prostranství

Poplatek se vybírá za zvláštní užívání veřejného prostranství

Poplatek za užívání veřejného prostranství se vybírá za zvláštní užívání veřejného prostranství, kterým se rozumí provádění výkopových prací, umístění dočasných staveb a zařízení sloužících pro poskytování prodeje a služeb, pro umístění stavebních nebo reklamních zařízení, zařízení cirkusů, lunaparků a jiných obdobných atrakcí, umístění skládek a užívaní tohoto prostranství pro kulturní, sportovní a reklamní akce nebo potřeby tvorby filmových a televizních děl.

Veřejné prostranství
Poplatek se platí za užívání veřejných prostranství uvedených v Obecně závazné vyhlášce OZV č. 8/2019 O místním poplatku z užívání veřejného prostranství.

Ohlašovací povinnost
Poplatník je povinen ohlásit správci poplatku nejpozději 5 dní před zahájením užívání veřejného prostranství předpokládanou dobu, místo, způsob a výměru užívání veřejného prostranství. V případě užívání veřejného prostranství po dobu kratší 3 dnů je povinen splnit ohlašovací povinnost nejpozději v den zahájení užívání veřejného prostranství.Pokud tento den připadne na sobotu, neděli nebo státem uznaný svátek, je poplatník povinen splnit ohlašovací povinnost v nejblíže následující pracovní den.

Sazby poplatku
Sazba poplatku se vyměřuje i za každý započatý m2 užívaného veřejného prostranství a každý i započatý den.

Sazby poplatků dle způsobu užívání naleznete v OZV č. 8/2019 O místním poplatku z užívání veřejného prostranství.

Záležitost vyřizuje

Miroslava Šuníková