Poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt

Poplatek za pobyt platí fyzické osoby, které přechodně a za úplatu pobývají na území města za účelem léčení nebo rekreace, pokud neprokáží jiný důvod svého pobytu

Plátce poplatku
Poplatek ze lázeňský nebo rekreační pobyt ve stanovené výši vybere a obci odvede ubytovatel, kterým je fyzická nebo právnická osoba, která přechodné ubytování poskytla, tato osoba je plátcem poplatku. Ubytovatel je povinen vést v písemné podobě evidenční knihu. Podrobnosti k vedení evidenční knihy a dalším povinnostem plátce naleznete v OZV č. 1/2011 v článku 11 odstavce 1. - 3.

Sazby popltaku
Sazba poplatku činí za osobu a každý i započatý den pobytu, není-li tento dnem příchodu 15,- Kč.

Splatnost poplatku
Ubytovatel vybrané poplatky odvede správci poplatku nejpozději do 31. 1. následujícího roku.

Platné předpisy

Záležitost vyřizuje