Organizace v omezeném režimu provozu

Na základě rozhodnutí Rady Města bude DS  Brodýsek otevřena od 11.5.2020 v omezeném provozu za daných podmínek.

Na základě rozhodnutí Rady Města bude DS  Brodýsek otevřena od 11.5.2020 v omezeném provozu za následujících podmínek:

1. Zákonný zástupce dítě přihlásí k docházce do DS na čísle:728 928 175 nejpozději do 7.5.2020 kvůli zajištění stravy. V případě, že dítě nastoupí do DS později než 11.5.2020 je nutné domluvit telefonicky na čísle 725 739 255, emailem: Brodysekds@gmail.com  nebo SMS zprávou den předem.
  2. Provoz DS bude prozatím do odvolání v omezeném režimu. Docházet děti tedy budou pouze v dopoledních hodinách.
  3. Děti si do DS z hygienických důvodů nesmí nosit své hračky.
  4. Upozorňujeme, že i přes veškerá hygienická opatření stále trvá riziko nákazy. Důkladně tedy zvažte potřebu umístění dítěte do DS. Děti ani pečující osoby nebudou mít povinnost používat ochranné pomůcky (roušky). Zohledněte i to zda dítě nepřichází do kontaktu s osobami, které by v případě nákazy mohlo ohrozit.
  5. Před nástupem do DS předloží zákonný zástupce čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Bez tohoto prohlášení dítě do DS nesmí.
  6. Každé dítě přijde do DS v roušce. Sebou bude mít neprodyšný sáček na uložení roušky a ještě jednu roušku rezervní.
  7. Osoba doprovázející dítě se bude v DS pohybovat vždy  v roušce a to po dobu nezbytně nutnou tj. předání a vyzvednutí dítěte. Vstup doprovázejících osob bude regulován tak aby nedocházelo k setkání více než 2 osob v prostorách DS. Před vstupem do DS je nutno dodržovat rozestupy 2 m v souladu s krizovým a mimořádným opatřením.
  8. Počítejte prosím pro to s časovou rezervou ráno i při vyzvedávání dítěte. Doporučujeme, aby z důvodu omezení kontaktů dítě do DS doprovázela vždy stejná osoba.
  9. Přihlášeným dětem bude poskytováno stravování podle dosavadních pravidel (při nepřítomnosti dítěte je strava potřeba včas odhlásit)
  10. Činnost bude organizována tak aby se co nejvíce času mohlo trávit venku.
  11. Po příchodu do DS se dítě přezuje a půjde si pod dohledem pečující osoby umýt ruce. Hygieně bude věnována zvýšená pozornost i v průběhu dne.
  12. Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat příznakům  COVID-19, nesmí do DS vstoupit.