Městský úřad a jeho organizace

Informace k omezenému provozu MěÚ, uzavírce knihovny a infocentra

Fungování městského úřadu Vyšší Brod od 16. 3. 2020

V souladu s usnesením Vlády ČR č. 217 ze dne 15. 3. 2020, které ukládá omezení úředních hodin, bude činnost na městském úřadě Vyšší Brod omezena a to zejména z důvodu minimalizovat kontakty zaměstnanců s veřejností.  Od 16. 3. 2020  (prozatím do 24. 3. 2020) došlo k omezení úředních hodin městského úřadu Vyšší Brod a zároveň k omezení výkonu agend.

Městský úřad Vyšší Brod bude vykonávat pouze tyto agendy:

-          Matrika a evidence obyvatel

-          Podatelna

Tyto agendy budou zajišťovány během úředních hodin, tj. v pondělí a ve středu od 13:00 do 16:00 hod. v budově Míru 250. Trvale nepřístupné budou i během těchto úředních hodin všechny ostatní kanceláře, které nezajišťují výše uvedené agendy.   V ostatních časech bude budova městského úřadu v čp. 250 nepřístupná. Pro veřejnost jsou do odvolání nepřístupné další pracoviště MěÚ, tj. objekt čp. 200 (odbor vedlejšího hospodářství, sociální odbor), objekt čp. 194 (správa lesů), čp. 104 (odbor kultury a cestovního ruchu).

Platby budou přijímány pouze bezhotovostně, pokladna nebude veřejnosti přístupná.

Ostatní pracoviště budou fungovat v omezeném režimu a komunikace s jejich pracovníky bude možná výhradně prostřednictví telefonu, e-mailu, běžné pošty či datových schránek.

Žádáme vás, abyste toto omezení respektovali a neusilovali o výjimky. Dále upozorňujeme veřejnost, že od středy 18.3.2020 bude v úředních hodinách umožněn vstup do budovy úřadu pouze s rouškou, šátkem, šálou či jinou vhodnou pevně uchycenou ochranou dýchacích cest.  Přítomní pracovníci městského úřadu budou vybaveni obdobně, abychom se navzájem chránili.  Osoby, které se na úřad dostaví bez této ochrany, nebudou obslouženy.

Děkujeme vám za pochopení a ohleduplnost.

Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (Č.j.: MZDR 12745/2020-5/KAN) je omezený režim fungování městského úřadu prodloužen do 11. dubna 2020 do 6:00 hod.

Děkujeme za Vaše pochopení a ohleduplnost.

Celé znění usnesení vlády zde

Uzavření městské knihovny

Městská knihovna je na základě opatření vlády od pátku 13. 3. 2020 až do odvolání pro veřejnost uzavřena.

• Výpůjční doba byla mimořádně prodloužena.

• Všechny plánované akce byly zrušeny.

Uzavření informačního centra

Turistisické informační centrum je na základě opatření vlády od soboty 14. 3. 2020 až do odvolání pro veřejnost uzavřeno.

• V případě nutnosti se na infocentrum můžete obracet telefonicky, tel. číslo: 724 336 980

Důležité upozornění

VLÁDA NAŘIZUJE

s účiností od 13. 3. 2020

povinnost všem osobám, aby v případě jakýchkoliv příznaků chřipkového onemocnění neprodleně oznámily  tuto skutečnost svému lékaři, a to telefonicky nebo vzdáleným přístupem (např. e-mail).

Důležité kontakty

Statní zdravotní ústav

Praktické informace, kontakty zde

Web ministerstva zdravotnictví