Schodišťová sedačka usnadní pacientům přístup

Koncem měsíce září byla ve zdravotním středisku města instalována nová šikmá schodišťová sedačka, určená pro osoby s omezenou pohyblivostí, kterým umožní bezproblémový přístup do nové ordinace praktického lékaře MUDr. Bence ve II. patře střediska.

Schodišťovou sedačku zakoupilo město Vyšší Brod díky úspěšné žádosti o dotaci v rámci Dotačních programů Jihočeského kraje pro rok 2017. Konkrétně se jednalo o dotační program „Podpora odstraňování bariér v objektech občanského vybavení v dopravní infrastruktuře a na veřejných prostranstvích“. Celkové náklady na pořízení sedačky činily 223 850,- Kč včetně DPH. Město bylo povinno dodržet procentuální podíl vlastních peněžních prostředků na realizaci projektu ve výši 40 % z celkových uznatelných výdajů projektu.

I touto cestou chci poděkovat pí tajemnici Mgr. Vladimíre Račákové za podání a administraci žádosti o dotaci.

Realizace celého projetu přispěla hlavně k lepší dostupnosti zdravotní péče nejen pro občany našeho města, ale i občany ze sousedních obcí, kteří zdravotní středisko města Vyšší Brod navštěvují.