Křížovou cestu zdobí alej za nové občánky města

Autor: redakce | Datum: 7.5.2021 - 00:00 | Zhlédnuto: 1333x

Letos pokračovala tradice sázení stromů za nové občánky Vyššího Brodu. Díky ní má 22 dětí svůj strom podél křížové cesty na poutní místo Maria Rast.

Křížovou cestu zdobí alej za nové občánky města

Stromy za občánky se sázely již podruhé

„S nápadem jsme začali v loňském roce. Chtěl jsem, aby město nabídlo rodičům další možnost, jak přivítat přírůstek do rodiny. Navíc díky tomu budou mít rodiče i děti ve městě místo, ke kterému je bude vázat čistě osobní vztah,“ uvádí k tradici místostarosta Jan Straka.

Výsadbu podpořila Nadace ČEZ

Město vysázelo celkem 22 lip srdčitých podél vyšebrodské křížové cesty. Na výsadbu získalo dotaci od Nadace ČEZ ve výši víc jak 63 tisíc korun. „Jsem rád, že se podařilo získat podporu, vloni jsme při prvním sázení hradili vše z městského rozpočtu. Místo jsme vybrali společně s odborem životního prostředí záměrně. Alej podtrhne charakter křížové cesty jako významného krajinného prvku,“ dodává Straka

foto: Michaela Dvořáková, Jan Straka

Vyšebrodský zpravodaj květen 2021 - online