Změna systému odpadového hospodářství

Souhrnné informace.

Datum: 14.12.2023 | Zhlédnuto: 1384x

Od 1.1.2024 dochází ke změně systému odpadového hospodářství.

Svoz odpadu nově zajišťuje společnost TECHNICKÉ SLUŽBY KAPLICE s.r.o.

Jaké jsou změny?

• Již nebudete platit jednorázový roční poplatek 550,-Kč/osoba za svoz směsného komunálního odpadu.

Tímto bychom Vás chtěli požádat o neplacení ročního poplatku 550,- Kč/osoba.

Nově budete platit až v roce 2025, a to za konkrétní hmotnost, která Vám byla vyvezena v předešlém roce (2024).

• Vlastník nemovité věci nebo SVJ (plátce poplatku) je však povinen ohlásit se k místnímu poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci a to vyplněním příslušného formuláře.
  • FORMULÁŘ je k dispozici na podatelně, na Odboru životního prostředí nabo na webu města v odkazu  Aktuality - Změna systému odpadového hospodářství - vyplněný a podepsaný je možné odevzdat na podatelně či vhodit do schránky městského úřadu, naskenovaný je možné jej zaslat na e-mail: podatelna@mestovyssibrod.cz
  • SAMOLEPKY na označení odpadních nádob vydává ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

• Každá nádoba na odpady (popelnice, kontejnery), která se bude samo­statně vážit se bude „čipovat“, tzn., že vlastník dané nádoby bude hradit příslušný poplatek za konkrétní množství (v kilogramech) sveze­ného směsného komunálního odpadu. ČIPOVÁNÍ ZAJIŠŤUJÍ TECHNICKÉ SLUŽBY KAPLICE

• Daná nádoba bude muset být registrována a osazená čipem, který bude identifikovat příslušnou nemovitost.

• Nahlá­šení četnosti vývozu odpadové nádoby, která je 1x týdně, 1x 14 dní, nebo 1 x měsíčně na ODBORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Četnost a adresu vlastníka nemovitosti, včetně počtu odpadových nádob, prosím nahlaste na Odboru životního prostředí  v průběhu měsíce prosince 2023.

kontakt:

Ing. Dagmar Poláčková

zivotni.prostredi@mestovyssibrod.cz

Uzavření Infocentra
4.3.2024
Informační centrum Vyšší Brod bude v pondělí 4.3. 2024 zavřené z důvodu přípravy a vernisáže výstavy našich vyšebrodských fotografů na Krajském úřadě v Českých Budějovicích. Děkujeme za pochopení
Výzva spolkům - podání žádosti o dotaci
do 29.2.2024
1.7.2023 vešla v účinnost Pravidla pro poskytování individuálních dotací z rozpočtu města Vyšší Brod. Upozorňujeme, že žádost o dotaci z rozpočtu města Vyšší Brod lze podat maximálně do konce měsíce únor aktuálního kalendářního roku.
Finanční úřad
Finanční správa v tomto roce výjezd do Vyššího Brodu neuskuteční. Nejbližší výjezdní místo je Kaplice. Poslední dva lednové týdny budou prodlouženy úřední hodiny na všech finančních úřadech.
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod
do 18.2.2024
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod je možné podávat do 18.2.2024 včetně. Platí den odeslání. Případné dotazy zodpoví pověřený zastupitel na tel.: 721 701 738.
Rozvoz nádob na bioodpad
od úterý 16.1.2024
Všem občanům, jimž byly odvezeny nádoby na bioodpad, budou v průběhu ledna dodány nové. V případě zájmu o tuto službu kontaktujte Odbor životního prostředí na tel. 724 347 437 nebo e-mailu: zivotni.prostredi@mestovyssibrod.cz
Snížení hladiny řeky Vltavy
od 16.1.2024
Od 16.1.2024 - dochází ke snížení průtoku řeky Vltavy ve Vyšším Brodě. Průtok v řece Vltavě se ve Vyšším Brodě snížil na cca 60 m3/s. Tím se ruší 2. stupeň povodňové aktivity.
Zvýšení průtoku řeky Vltavy - Vyšší Brod
od 3.1.2024
Od 3.1.2024 - zvýšení průtoku řeky Vltavy ve Vyšším Brodě je na 2. povodňovém stupni.