Výzva: Chci pomáhat!

Chcete pomoct se šitím roušek nebo dodat materiál, ozvěte se. Hledáme i dobrovolníky pro případnou pomoc seniorům.

Datum: 18.3.2020 | Zhlédnuto: 1302x

Chci pomoci s výrobou roušek

Víme, že mezi vámi Vyšebrodskými se najde spousta dobrých duší, kteří už roušky šijete nebo byste šít chtěli. Naopak jiní mají k dospozici materiál a chtějí se o něj podělit. Pojďme to dát společně dohromady!

Koho hledáme

Chceme dát dohromady ty, kteří roušky vyrábějí a ty, kteří mají možnost dodat materiál na výrobu.

• Ti, kteří chtějí a mají možnost šít roušky
    Ozvěte se na e-mail mistostarosta@mestovyssibrod.cz nebo na telefon 725 483 043 (možné i přes aplikaci WhatsApp), abychom o sobě věděli, my budeme shánět materiál na roušky a můžeme pomoct s případnou distribucí roušek.

• Ti, kteří chtějí věnovat materiál na výrobu roušek
    Pokud  máte bavlněné látky (buď nové nebo vyprané minimálně na 60°), gumičky nebo tkaloun, můžete je donést na městský úřad a my se postaráme o to, aby se dostal do správných rukou dobrovolníků, kteří roušky šijí. Úřad má nyní omezené úřední hodiny, ozvěte se předem na e-mail mistostarosta@mestovyssibrod.cz nebo na telefon 725 483 043 (možné i přes aplikaci WhatsApp)

Chci pomáhat seniorům s nákupy

Město Vyšší Brod dává dohromady databázi dobrovolníků,  kteří by případně chtěli pomoci seniorům a dalším ohroženým skupinám v souvislosti s rizikem šíření nákazy koronaviru.

Než se začnete hlásit, přečtete si prosím následující info:

• Jedná se o preventivní opatření. V současnosti máme dostatek kapacit na zajištění všeho potřebného, ale je dobré vědět, kdo je ochoten pomoci.

• Primárně se jedná o pomoc seniorům, ale ptáme se i na to, co jiného byste mohli jako dobrovolník nabídnout.

• Pokud vás nikdo nebude zpětně kontaktovat s žádostí o zapojení se do akce, pak je to dobrá zpráva, že vše zvládáme v pohodě s vlastními lidmi.

Dobrovolníci se mohou hlásit na e-mail mistostarosta@mestovyssibrod.cz nebo na telefon 725 483 043 (možné i přes aplikaci WhatsApp)

Volné pracovní místo - KUCHAŘKA V MŠ VYŠŠÍ BROD
Hledáme kuchařku do mateřské školy Vyšší Brod s nástupem ihned nebo dle dohody.
Pronájem bytů ve vlastnictví města
přihlášky do 12.4.2024 do 11 hod
11. veřejné zasedání zastupitelstva města Vyšší Brod
27.3.2024
Hlavním bodem jednání zastupitelstva města Vyšší Brod bude vypořádání uplatněných stanovisek a připomínek k návrhu změny č.3 Územního plánu Vyšší Brod.
9. etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod
16.3.2024 - 3.4.2024
Od 16.3.2024 do 3.4.2024 proběhne další etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod, která zahrnuje prostor horní části náměstí.
Uzavření Infocentra
4.3.2024
Informační centrum Vyšší Brod bude v pondělí 4.3. 2024 zavřené z důvodu přípravy a vernisáže výstavy našich vyšebrodských fotografů na Krajském úřadě v Českých Budějovicích. Děkujeme za pochopení
Finanční úřad
Finanční správa v tomto roce výjezd do Vyššího Brodu neuskuteční. Nejbližší výjezdní místo je Kaplice. Poslední dva lednové týdny budou prodlouženy úřední hodiny na všech finančních úřadech.
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod
do 18.2.2024
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod je možné podávat do 18.2.2024 včetně. Platí den odeslání. Případné dotazy zodpoví pověřený zastupitel na tel.: 721 701 738.
Rozvoz nádob na bioodpad
od úterý 16.1.2024
Všem občanům, jimž byly odvezeny nádoby na bioodpad, budou v průběhu ledna dodány nové. V případě zájmu o tuto službu kontaktujte Odbor životního prostředí na tel. 724 347 437 nebo e-mailu: zivotni.prostredi@mestovyssibrod.cz