Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Výměna části rozvodů tepla v Zahradní ulici

Město Vyšší Brod již v předchozím období informovalo o plánované rekonstrukci části rozvodů tepla, díky které dojde k výměně neproblémovější větve soustavy v Zahradní ulici. Díky tomu dojde ke stabilizaci celé soustavy.

Datum: 17.8.2021 | Zhlédnuto: 1207x

Oprava zvýší spolehlivost dodávek tepla

Město Vyšší Brod již předběžně informovalo o naplánování výměny potrubí topného systému pro objekty BD č. p. 274, 275, 276. Při této výměně bude provedena i úprava odkanalizování dešťové vody a rekonstrukce chodníků. Bude nahrazena celá jedna větev rozvodů, čímž dojde ke stabilizaci provozu celé soustavy. Akci provádí město ve spolupráci s provozovatelem telepelného hospodářství, firmou Komterm. Přípravné práce a výkopové práce byly zahájeny dne 17.srpna. Při samotné výměně potrubí dojde i k nutné odstávce dodávky tepla do třech zmíněných bytových domů. Ostatních objektů napojených na cetntrální vytápění se odstávka nijak nedotkne, jim dodávka přerušena nebude

"Předběžně dodavatelé předpokládají odstávku dodávky tepla ve dnech 26. až 30. srpna. Naší snahou je provést montáž předizolovaného potrubí v souladu s technologickým postupem a vyloučit budoucí závady. Z tohoto důvodu je možné, že harmonogram prací mohou ovlivnit např. deštivé dny nebo případné komplikace při odkrytí trasy stávajícího potrubí," uvádí místostarosta Jan Straka s tím, že chce zároveň požádat o opatrnost při pohybu na chodnících před objekty a respektování bezpečnostních označení staveniště.

"Věřím, že tuto krátkodobou komplikaci a omezení dotčení občané pochopí a prosím o jejich trpělivost. Po realizaci této opravy by se měla významně zvýšit spolehlivost dodávky tepla," uzavřel Straka.

Nejedná se o první investici města do centrálního vytápění

V letošním roce se na stabilizaci a zvýšení spolehlivosti systému tepelného hospodářství město zaměřilo. V prvním pololetí provedlo výměnu hořáků obou kotlů, díky kterým nyní kotelna splňuje ty nejpřísnější emisní limity a je úspornější. Na toto opatření pak během léta navázala výměna řídícího systému na všech předávacích stanicích v jednotlivých domech a řídícího systému samotné kotelny. Oba systémy patří k těm nejmodernějším a usnadňují obsluhu i případné řešení problémů. 


Aktuality
Dovolená dětské lékařky
Dovolená dětské lékařky
18. 7. - 5. 8. 2022
Informace k dovolené dětské lékařky MUDr. Novákové a jejímu zástupu během uzavření ordinace
Dotazník - koncepce rodinné a seniorské politiky ve Vyšším Brodě
Dotazník - koncepce rodinné a seniorské politiky ve Vyšším Brodě
Vyplnění do 31. 7. 2022
Na Vašem názoru záleží, podělte se s námi o to, jak se Vám na Vyšebrodsku žije, co Vám chybí nebo co byste chtěli změnit. Cílem tohoto dotazníkového šetření je zjištění Vašich potřeb a přání, které mohou vylepšit, usnadnit a zpříjemnit Váš život v našem městě
Už jste se zaregistrovali do mobilního rozhlasu města?
Už jste se zaregistrovali do mobilního rozhlasu města?
informace přímo do vašeho telefonu, aplikace, e-mailu
Díky tomuto systému vám budou ty nejdůležitější informace z naší samosprávy doručeny přímo do vašeho telefonu a nic vám tak neunikne, ať budete kdekoliv. Zprávy do aplikace, e-mailu nebo elektronický zpravodaj. Přes aplikaci můžete nahlásit i závadu nebo černou skládku.
Aktuální vydání videozpravodaje
Aktuální vydání videozpravodaje
červen 2022
Červnové vydání videozpravodaje se vrací k 48. Plavbě kuriózních plavidel. Redakce také navštívila den otevřených dveří v úpravně vody a představení nové technologie. Nemůže chybět oslava 150 let sboru dobrovolných hasičů a informace o participativním rozpočtu Vyšák společně
VIDEO: Úpravna vody ve Vyšším Brodě má novou technologii
VIDEO: Úpravna vody ve Vyšším Brodě má novou technologii
Město ji představilo na dni otevřených dveří
Technologie, která umožňuje efektivnější úpravu povrchové surové vody na pitnou, byla instalována na úpravně vody ve Vyšším Brodě.
ZŠ a MŠ hledá nové kolegyně
vyučená kuchařka + pomocná kuchařka
MSD
Mobilní sběrný dvůr
přistavení kontejnerů na velkoobjemový a nebezpečný odpad
sobota 28.5.2022, 9 - 16:00
Aktuální vydání videozpravdaje
Aktuální vydání videozpravdaje
duben 2022
Co se dělo v dubnu ve Vyšším Brodě? Po dvou letech se opět konala tradiční velikonoční akce Překvapení z vajíčka, kterou letos doplnil i charitativní Koncert pro Ukrajinu. Dále se dozvíte, jak běží participativní rozpočet Vyšák Společně nebo jak proběhl zápis do ZŠ. Redakce navštívila i projednávání studie Zahradní ulice.
Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
Vážení spoluobčané,
rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.
Aktuální vydání videozpravdaje
Aktuální vydání videozpravdaje
Únor 2022
Únor je dobou maškarních bálů, tak společně navštívíme ten, který se konal v dětské skupině Brodýsek nebo tradiční dětský maškarní bál. Podrobnosti o participativním rozpočtu na rok 2022 vypoví místostarosta J. Straka. A také můžete zhlédnout reportáž o tom, co se plánuje v oblasti kultury nejen na léto.
... přejít na všechny aktuality