Volby do PS Parlamentu České republiky

Základní informace pro voliče, týkající se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017. Jak a kdy můžete volit, kolik a kde jsou volební okrsky ve Vyšším Brodě.

Datum: 17.10.2017 | Zhlédnuto: 842x

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 v době od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. 10. 2017 v době od 8 do 14 hodin.

Právo volit má státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku  nejméně 18 let, tj. v případě těchto voleb  sobota 21. 10. 2017. Každý volič s trvalým pobytem v našem městě má právo si ověřit v kanceláři matriky MěÚ Vyšší Brod, zda je zapsán v seznamu voličů, může také požadovat doplnění údajů nebo provedení opravy.  Městský úřad je povinen do 48 hodin žadateli vyhovět nebo mu v této lhůtě písemně sdělit důvody, proč nelze žádosti vyhovět.

Hlasovat lze jen v místě svého trvalého pobytu, kde jsou voliči vedeni na stálém seznamu. Jedinou možností, jak volit na jiném místě v České republice, popř. ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí,  je vyřídit si předem voličský průkaz. Požádat o něj můžete osobně na matrice MěÚ Vyšší Brod do 16 hodin 18. října.  Také můžete poslat žádost s ověřeným podpisem (tento úkon je osvobozen od poplatků) nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče či přes  datovou  schránku ( ID naší datové schránky: 7tnbs9d ), a to nejpozději do 16. hodin 13. října.  Upozorňujeme, že v případě ztráty voličského průkazu nelze vyhovět žádosti voliče o vydání nového voličského průkazu.

Jako při minulých volbách budou ve Vyšším Brodě zřízeny dva volební okrsky.

Okrsek č. 1 v místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Vyšší Brod.

Pro voliče bydlící v ulicích: Míru, Zahradní, 5. Května, Rybářská, Poschoďová, Česká, K Vltavě, Slunečná, Kaplická, Lesní, Klášter, Za Klášterem, Na Kozinci, Elektrárna
a v místních částech:  Hrudkov,  Lachovice, Dolní  Jílovice, Kyselov a Lopatná

Okrsek č. 2 v místnosti v přízemí nového pavilonu Základní školy Vyšší Brod

pro voliče  bydlící v ulicích: Studánecká, Martínkovská, Na Stráni,  Náměstí, Pohraniční stráže, Na Vyhlídce, Lidická, Dřevařská
a v místních částech: Těchoraz, Studánky, Dolní Drkolná a Herbertov.

Každému voliči budou doručeny hlasovací lístky nejpozději 3 dny před prvním dnem konání voleb, tj. do 17. října.  V případě, že se z jakýchkoli příčin stane, že někdo z Vás do tohoto dne neobdrží hlasovací  lístky, obraťte se prosím na MěÚ Vyšší Brod  a lístky Vám budou obratem doručeny.   Stejně tak je samozřejmé, že voličům, kteří se dostaví do volební místnosti, prokáží své právo volit a nebudou mít u sebe hlasovací lístky, obdrží hlasovací lístky od okrskové volební komise přímo ve volební místnosti.

Informace k volbám z úřední desky MěÚ:

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR
(pdf, 590,2 kB)

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přehled telefonních spojení do volebních místností
(pdf, 365,2 kB)

Přehled telefonních spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Vyšší Brod pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

červen 2018
Aktuální videozpravodaj města se ohlíží za událostmi z června 2018. Přináší reportáž z mistrovství Evropy v muškaření nebo z vyšebrodské Holinkiády. Dozvíte se i o novinkách v klášteře a informace o připravovaných akcích na letošní léto.
Dovolená MUDr. Benc
9. - 13. 7. 2018
Od 9. do 13. 7. 2018 z důvodu dovolené neordinuje MUDr. Benc. Zástup v ordinaci bude pouze ve středu 11. 7. 2018
Volby do zastupitelstev obcí 2018
5. - 6. října 2018
Základní informace pro kandidující subjekty se vzory potřebných dokumentů.
Omezení hodin pro veřejnost pošty Vyšší Brod
27. 6. 2018
v souvislosti s mimořádnou situací (technické důvody-přechod na nový operační systém) na poště Vyšší Brod dne 27.6.2018 si Vás dovolujeme upozornit na omezení hodin pro veřejnost, ke kterému je nutné s ohledem na uvedené skutečnosti přistoupit.
Vydána změna č. 6 územního plánu
Změna číslo 6 stávajícího územního plánu Vyšší Brod vydaná v květnu 2018. Naleznete zde základní informace a dokumenty.
Výběrové řízení - Technický hospodářský pracovník
přihlášky do 16. 7. 2018
Městský úřad Vyšší Brod přijme pracovníka na pozici technický hospodářský pracovník k pracovní skupině vedlejšího hospodářství.
Nové veřejné projednání návrhu územního plánu
12. 7. 2018
Veřejnou vyhláškou doručuje MěÚ Vyšší Brod návrh územního plánu Vyšší Brod pro nové veřejné projednání s promítnutím pokynů k úpravě schválených usnesením Zastupitelstva města Vyšší Brod ze dne 24. 4. 2018 pod č. usn. 2018.29.10.1
Informace o konání zasedání zastupitelstva
12. 6. 2018
Informace o konání 30. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod, které proběhne v úterý 12. 6. 2018 od 17.30 hod. v zasedací místnosti MěÚ.
Dovolená vedoucí finančního odboru
6. 6. - 8. 6. 2018
Ve dnech 6. - 8. června 2018 nebude přítomna vedoucí finančního odboru MěÚ z důvodu čerpání dovolené.
Uzavření matriky a evidence obyvatel
1. 6. 2018
Informace o uzavření matriky MěÚ z důvodu čerpání dovolené