Volby do PS Parlamentu České republiky

Základní informace pro voliče, týkající se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017. Jak a kdy můžete volit, kolik a kde jsou volební okrsky ve Vyšším Brodě.

Datum: 17.10.2017 | Zhlédnuto: 2123x

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 v době od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. 10. 2017 v době od 8 do 14 hodin.

Právo volit má státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku  nejméně 18 let, tj. v případě těchto voleb  sobota 21. 10. 2017. Každý volič s trvalým pobytem v našem městě má právo si ověřit v kanceláři matriky MěÚ Vyšší Brod, zda je zapsán v seznamu voličů, může také požadovat doplnění údajů nebo provedení opravy.  Městský úřad je povinen do 48 hodin žadateli vyhovět nebo mu v této lhůtě písemně sdělit důvody, proč nelze žádosti vyhovět.

Hlasovat lze jen v místě svého trvalého pobytu, kde jsou voliči vedeni na stálém seznamu. Jedinou možností, jak volit na jiném místě v České republice, popř. ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí,  je vyřídit si předem voličský průkaz. Požádat o něj můžete osobně na matrice MěÚ Vyšší Brod do 16 hodin 18. října.  Také můžete poslat žádost s ověřeným podpisem (tento úkon je osvobozen od poplatků) nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče či přes  datovou  schránku ( ID naší datové schránky: 7tnbs9d ), a to nejpozději do 16. hodin 13. října.  Upozorňujeme, že v případě ztráty voličského průkazu nelze vyhovět žádosti voliče o vydání nového voličského průkazu.

Jako při minulých volbách budou ve Vyšším Brodě zřízeny dva volební okrsky.

Okrsek č. 1 v místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Vyšší Brod.

Pro voliče bydlící v ulicích: Míru, Zahradní, 5. Května, Rybářská, Poschoďová, Česká, K Vltavě, Slunečná, Kaplická, Lesní, Klášter, Za Klášterem, Na Kozinci, Elektrárna
a v místních částech:  Hrudkov,  Lachovice, Dolní  Jílovice, Kyselov a Lopatná

Okrsek č. 2 v místnosti v přízemí nového pavilonu Základní školy Vyšší Brod

pro voliče  bydlící v ulicích: Studánecká, Martínkovská, Na Stráni,  Náměstí, Pohraniční stráže, Na Vyhlídce, Lidická, Dřevařská
a v místních částech: Těchoraz, Studánky, Dolní Drkolná a Herbertov.

Každému voliči budou doručeny hlasovací lístky nejpozději 3 dny před prvním dnem konání voleb, tj. do 17. října.  V případě, že se z jakýchkoli příčin stane, že někdo z Vás do tohoto dne neobdrží hlasovací  lístky, obraťte se prosím na MěÚ Vyšší Brod  a lístky Vám budou obratem doručeny.   Stejně tak je samozřejmé, že voličům, kteří se dostaví do volební místnosti, prokáží své právo volit a nebudou mít u sebe hlasovací lístky, obdrží hlasovací lístky od okrskové volební komise přímo ve volební místnosti.

Informace k volbám z úřední desky MěÚ:

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR
(pdf, 590,2 kB)

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přehled telefonních spojení do volebních místností
(pdf, 365,2 kB)

Přehled telefonních spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Vyšší Brod pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

10. etapa rekonstrukce
4.4. - 28.4.2024
Od 4.4. do 28.4.2024 proběhne 10. etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod, která zahrnuje prostor horní části náměstí.
Pronájem bytů ve vlastnictví města
přihlášky do 12.4.2024 do 11 hod
Úřad práce ve Vyšším Brodě
17.4.2024 v čase 8 - 10 hod
Pracovníci Úřadu práce budou k dispozici ve Vyšším Brodě ve středu 17.4.2024 v ul. Míru čp. 250 v kanceláři místostarostky v čase od 8 - 10 hodin.
Volné pracovní místo - KUCHAŘKA V MŠ VYŠŠÍ BROD
Hledáme kuchařku do mateřské školy Vyšší Brod s nástupem ihned nebo dle dohody.
11. veřejné zasedání zastupitelstva města Vyšší Brod
27.3.2024
Hlavním bodem jednání zastupitelstva města Vyšší Brod bude vypořádání uplatněných stanovisek a připomínek k návrhu změny č.3 Územního plánu Vyšší Brod.
9. etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod
16.3.2024 - 3.4.2024
Od 16.3.2024 do 3.4.2024 proběhne další etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod, která zahrnuje prostor horní části náměstí.
Uzavření Infocentra
4.3.2024
Informační centrum Vyšší Brod bude v pondělí 4.3. 2024 zavřené z důvodu přípravy a vernisáže výstavy našich vyšebrodských fotografů na Krajském úřadě v Českých Budějovicích. Děkujeme za pochopení
Finanční úřad
Finanční správa v tomto roce výjezd do Vyššího Brodu neuskuteční. Nejbližší výjezdní místo je Kaplice. Poslední dva lednové týdny budou prodlouženy úřední hodiny na všech finančních úřadech.
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod
do 18.2.2024
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod je možné podávat do 18.2.2024 včetně. Platí den odeslání. Případné dotazy zodpoví pověřený zastupitel na tel.: 721 701 738.