Velkoobjemové kontejnery a kontejnery na nebezpečný odpad

Přistavení kontejnerů na velkoobjemový a nebezpečný odpad v sobotu 6. 11. 2021

Datum: 25.10.2021 | Zhlédnuto: 1350x

Městský úřad Vyšší Brod zajistil v sobotu 6. 11. 2021 přistavení kontejnerů na velkoobjemový a nebezpečný odpad.

Na určeném stanovišti budou po dobu jedné hodiny umístěny dva kontejnery, odpad bude ukládán za přítomnosti pracovníků firmy FCC České Budějovice, s.r.o. a postupně budou dle harmonogramu převáženy na jednotlivá sběrná místa.

Do kontejneru na velkoobjemový odpad nelze ukládat: běžný komunální odpad, bioodpad, popel, elektroodpad, stavební suť, shrabky apod.

Do kontejneru na nebezpečný odpad lze ukládat: autobaterie, zářivková tělesa, oleje, barvy a další drobný chemický odpad.

Sběrná místa Vyšší Brod Harmonogram
1 Dřevařská u bývalé kotelny  9:00 - 10:00
2 Pohraniční stráže čp. 313  9:00 - 10:00
3 Náměstí u fary 10:15 - 11:15
4 5. května u bývalého Monte 10:15 - 11:15
5 5. května - parkoviště u lávky 11:30 - 12:30
  okolí
6 Studánky náves 11:30 - 12:30
7 Těchoraz u truhlárny 12:45 - 13:45
8 Kyselov 12:45 - 13:45
9 Lachovice náves 14:15 - 15:15
10 Hrudkov u bývalé prodejny 14:15 - 15:15

Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
Vážení spoluobčané,
rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.
Aktuální vydání videozpravdaje
Únor 2022
Únor je dobou maškarních bálů, tak společně navštívíme ten, který se konal v dětské skupině Brodýsek nebo tradiční dětský maškarní bál. Podrobnosti o participativním rozpočtu na rok 2022 vypoví místostarosta J. Straka. A také můžete zhlédnout reportáž o tom, co se plánuje v oblasti kultury nejen na léto.
Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu
8. - 16. 3. 2022
Ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje pořádáme od 8. do 16. března sbírku potravin a drogerie pro Ukrajinu. V nejbližším období čeká potravinové banky velký nápor a je třeba jim pomoci se zásobami, které využijí pro pomoc uprchlíkům.
Pomoc Ukrajině
jak nyní efektivně pomoct
Jsme svědky bezprecedentní agrese Ruska vůči Ukrajině. Nám blízký stát se kvůli tomu ocitl ve válečném stavu. Jaké jsou nyní možnosti nejefektivnější pomoci a jak bude dál postupovat město, informace k pobytům, kontakty
Aktuální vydání videozpravodaje
01/2022
Jak se povedl první výšlap v novém roce na Maria Rast, na kterém je od 1. 1. umístěna i vrcholová kniha. Dozvíte se, co se v současné době děje s přístavbou mateřské školy nebo že Cisterciáckému opatství vrací majetky. Nechybí ani informace z knihovny o literární punčárně a novinkách.
Vyšebrodský zpravodaj 02/2022
Elektronická verze
Z obsahu vybíráme: pozvánka na ARCHIpovídání a více o tématu, které spojí instituce a kulturu ve městě a přinese zážitky s architekturou, přinášíme i výsledky fotosoutěže Brody v Brodě, jaký byl rok 2021 u vyšebrodských hasičů, pozvánky na akce, fotogalerie....
Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
Změny od 1. 1. 2022
Se změnou zákona o odpadech přijdou od 1. 1. 2022 i změny systému odpadového hospodářství a poplatků. V článku se dozvíte základní informace a můžete si stáhnout potřebné formuláře.
Omezení provozu odborů a organizací města
v době vánočních svátků
V období vánočních svátků a přelomu roku dochází k omezení provozu některých složek města, týká sběrného dvora, infocentra, knihovny, matriky
Vyšebrodský zpravodaj 12/2021
Aktuální vydání Vyšebrodského zpravodaje si můžete stáhnout v pdf nebo příjemně listovat v chytré online verzi.
Aktuální vydání videozpravodaje
11/2021
Informace o uzavření průzkumu rožmberské hrobky v klášteře, pasování dětí na čtenáře, investicích města v úpravně vody. Ohlédnutí za dalšími kulturními akcemi ve městě - přednášce o historii vyšebrodských nádraží, symbolické oslavě 17. listopadu a prvního Krampaslaufu ve Vyšším Brodě a zahájení adventu.