Svatební obřady jsou možné za splnění mimořádných pravidel

Informace o možnosti konání svatebních obřadů usnesení vlády č. 555/2020 ze dne 18.5.2020.

Datum: 29.4.2020 | Zhlédnuto: 248x

Sňatečné obřady od 25.5.2020

Na základě usnesení vlády č. 555/2020 ze dne 18.5.2020 je možné za dodržení ostatních již platných pravidel od 25.05.2020 uskutečnit sňatečný obřad tak, aby celkový počet osob nebyl vyšší než 300 osob (do celkového počtu jsou započteni snoubenci, jejich svědci, osoba jednající za orgán veřejné moci nebo osoba jednající za orgán oprávněné církve a matrikář).

Obřad je možné uskutečnit za následujících podmínek:

• snoubenci v průběhu sňatečného obřadu nejsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest
  • účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob
  • po skončení sňatečného obřadu je provedena dezinfekce všech použitých pomůcek

Bližší informace sdělí Radka Francová, tel: 380 747 127

Městská knihovna od 1.6.2020
od 1.6.2020
Městská knihovna ve Vyšším Brodě bude od pondělí 1.6.2020 otevřena za daných hygienických podmínek oba výpůjční dny, a to v pondělí a ve čtvrtek v časech 8:00-12:30 a 13:00-18:00.
Uzavření pobočky Komerční banky ve Vyšším Brodě
Komerční banka informovala o ukončení činnosti stávající pobočky ve Vyšším Brodě, Náměstí 80. Nejbližší pobočky Komerční banky naleznete v Kaplici a v Českém Krumlově.
Svatební obřady jsou možné za splnění mimořádných pravidel
od 25.5.2020
Ukončení nouzového stavu - stále trvají omezení od 25.5.2020 do odvolání
od 25.5.2020
Po skončení nouzového stavu k 17.5.2020 platí na území České republiky stále mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru na území ČR a to od 25.5.2020 do odvolání.
Program pro poskytování dotace z rozpočtu města V. Brod na výstavbu domovních ČOV.
Výdej Rybářských lístků
od 4.5.2020
Od 4.5.2020 do odvolání budou Rybářské lístky vydávány pouze ve středu a v pátek v daných úředních hodinách. Děkujeme za pochopení.
Krajská pomoc zranitelným
Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu s názvem „Krajská pomoc zranitelným“ připravil balíček s ochrannými pomůckami. Balíček je určen pro ohrožené lidi, kteří např. trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu apod.
Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činnosti
Předběžný plán
Vláda ČR projednala a schválila předběžný plán uvolňování podnikatelských a dalších činností. Termíny se mohou měnit v návaznosti na aktuální epidemiologickou situace v souvislosti s šířením koronaviru.
Uvolnění ve školách a školských zařízeních
ZŠ, maturity, vysoké školy, ZUŠ
Uvolňování opatření ve školách a školských zařízeních. Termíny se mohou měnit v návaznosti na aktuální epidemiologickou situace v souvislosti s šířením koronaviru.
Nájemníci městských bytů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů
Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech o 3 měsíce. Možnost žádat mají nájemci bytů. Podnikatele, kteří si pronajímají nebytové prostory, bude město kontaktovat přímo během příštího týdne.