Svatební obřady jsou možné za splnění mimořádných pravidel

Informace o možnosti konání svatebních obřadů usnesení vlády č. 641/2020 ze dne 15.6.2020.

Datum: 29.4.2020 | Zhlédnuto: 754x

Sňatečné obřady od 15.6.2020

Na základě usnesení vlády č. 641/2020 ze dne 15.6.2020 je možné za dodržení ostatních již platných pravidel od 8.6.2020 uskutečnit sňatečný obřad tak, aby celkový počet osob nebyl vyšší než 500 osob (do celkového počtu jsou započteni snoubenci, jejich svědci, osoba jednající za orgán veřejné moci nebo osoba jednající za orgán oprávněné církve a matrikář).

Obřad je možné uskutečnit za následujících podmínek:

• snoubenci v průběhu sňatečného obřadu nejsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest
  • účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob
  • po skončení sňatečného obřadu je provedena dezinfekce všech použitých pomůcek

Bližší informace sdělí Radka Francová, tel: 380 747 127

Uzavření městské knihovny
1. - 20. 8. 2020
Městská knihovna Vyšší Brod je v období od 1. 8. do 20. 8. 2020. z důvodu nemoci uzavřena.
Pohyb osob ve veřejných prostorách MěÚ - nařízení hygienické stanice
od 29. 7. 2020 pouze s rouškou
Na základě nařízení KHS je nutné mít při pohybu a pobytu osob v budovách MěÚ ochranu dýchacích cest.
Omezení úředních hodin matriky
29. 7 a 12. 8.
Matrika a evidence obyvatel bude matrika ve středu 29.7. otevřena pouze do 16 hodin a ve středu 12.8. bude zavřena celý den. Děkujeme za pochopení
Rybářské lístky | Fischereischeine
Od 24. 7. nebudou z důvodu nemoci vydávány na MěÚ rybářské lístky.
Ab 24. 7. 2020 können beim Stadtamt von Vyšší Brod wegen Langzeiterkrankung der Mitarbeiter keine Fischereischeine ausgestellt werden.
Uzavírka knihovny
9.7. - 19.7.2020
Od 9.7. do 19.7.2020 bude knihovna z důvodu nemoci uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Výjezdní pracoviště Úřadu práce ČR ve Vyšším Brodě
od 1.7.2020
Od 1.7.2020 bude provoz Výjezdního pracoviště Úřadu práce ve Vyšším Brodě obnoven v časech a termínech uvedených níže na této stránce.
Dovolená dětské lékařky
Zástup ve dnech 9.7.2020, 3.-7.8.2020, 10.-19.8.2020
Více níže.
Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení
od 1.7.2020
Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení mohou být nyní upravena lokálně rozhodnutím jednotlivých krajských hygienických stanic na základě konkrétní epidemiologické situace v regionu.
Aktuální videozpravodaj
červen 2020
Ve Vyšším Brodě se setkali pracovníci infocenter Lipenska a tzv. ladili noty na sezónu. Vedení města se podruhé sešlo na kávě s občany, u této příležitosti si zájemci mohli prohlédnout novou smuteční síň. Kulturní léto zahájil koncert skvělých Satisfucktion, kteří s sebou přivezli hosty, dětskou kapelu, které se věnuje jejich frontman. V červnu se také loučily děti s mateřskou školou...
Dočasné uzavření pobočky bezplatné poradny ve Vyšším Brodě
V průběhu roku 2020 musela být do odvolání uzavřena pobočka Bezplatné poradny mezi paragrafy ve Vyšším Brodě. Je však možné obracet se na pobočky v Kaplici a v Českém Krumlově.