Sňatečné obřady

Vydaná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, která s účinností od 1. 9. 2020 stanoví, v jakých případech je nutno na veřejnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest (dále jen „roušky“).

Datum: 2.9.2020 | Zhlédnuto: 1207x

Vydaná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, která s účinností od 1. 9. 2020 stanoví, v jakých případech je nutno na veřejnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest (dále jen „roušky“).

S ohledem na výjimky stanovené v těchto opatřeních nebudou muset mít roušky snoubenci ani ostatní osoby přítomné obřadu (svatebčané, oddávající, matrikářka, tlumočník atd.) v průběhu sňatečného obřadu bez ohledu na to, zda se obřad koná ve vnitřních nebo vnějších prostorách. Roušky nemusí mít ani novomanželé, členové jejich domácnosti a osoby jim blízké při focení ve vnitřních prostorách (focení ve vnějších prostorách je bez roušek pro všechny).

Budou-li se ale tyto osoby pohybovat ve vnitřních prostorách, kde vykonávají činnost orgány veřejné moci (typicky v budově obecního/městského úřadu), i mimo dobu obřadu/mimo focení, povinnost nosit roušky v této situaci se na ně již vztahuje.

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR