Sňatečné obřady - pohřby

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, rozhodla o přijetí krizových opatření pro konání svateb a pohřbů takto:

Datum: 9.10.2020 | Zhlédnuto: 83x

S účinností ode dne 19. října 2020 od 00:00 hod. účast na svatbě, prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, pohřbu a následné oslavě, resp. smuteční hostině, konaných nejpozději následujícího dne, tak, že účast na každé z těchto akcí není vyšší než 30 osob.

Mimořádné opatření - povinnosti nosit roušky
od 21.10.2020
Od 21.10.2020. je povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest rozšířena na motorová vozidla (pokud v něm nesedí členové domácnosti) a na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě i čase k přítomnosti alespoň 2 osob (vyjma členy rodiny).
Uzavírka Matriky a evidence obyvatel
26.10.2020
Dne 26.10.2020 bude Matrika a evidence obyvatel uzavřena z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.
Krizové ošetřovné
od 14.10.2020
Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14.10.2020.
Pomoc při karanténě
Město Vyšší Brod nabízí nákup základních potravin a léků pro osoby, které mají nařízenou domácí karanténu.
Kurzy Českého červeného kříže pro pomocný zdravotnický personál
Jednodenní kurz základů péče o nemocné na lůžku.
POMÁHÁM PEČOVAT: Příprava pomocného personálu ve zdravotnictví má odlehčit zdravotnickému systému.
Omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě
12.10.2020 - 25.10.2020
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a přijetím krizových opatření dochází k omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě.
Změna výpůjčních hodin v Městské knihovně ve Vyšším Brodě
12.10.2020 - 25.10.2020
Z důvodu mimořádných opatření budou omezeny úřední hodiny Městského úřadu ve Vyšším Brodě pro veřejnost. Jelikož Městská knihovna sídlí v budově Městského úřadu dochází k úpravě jejích výpůjčních hodin.