Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu

Ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje pořádáme od 8. do 16. března sbírku potravin a drogerie pro Ukrajinu. V nejbližším období čeká potravinové banky velký nápor a je třeba jim pomoci se zásobami, které využijí pro pomoc uprchlíkům.

Datum: 8.3.2022 | Zhlédnuto: 382x

Do sbírky můžete přispět na těchto místech:

• Sociální odbor MěÚ Vyšší Brod, Míru 200 (úřední hodiny PO a ST 7 - 17hod., při předání ve dnech mimo úřední hodiny nás prosím předem kontaktujte na tel.: 723 063 949 nebo 725 483 043)
  • Přímo po Vašem nákupu můžete zakoupené zboží předat do sběrných boxů v označenýc prodejnách ve městě (Drogerie Teta, RplusR market, COOP Jednota, Potraviny Lenka, Večerka Mini potraviny V&E)

PREFEROVANÉ ZBOŽÍ

• Dětská výživa a drogerie: přesnídávky (plastovné kapsičky i ve skle), kaše, pleny, příkrmy, přebalovací podložky, sunary
  • Základní drogerie: zubní pasty a kartáčky, sprchové gely, šampony, mýdla, prací prášek, úklidové prostředky, dámské hygienické potřeby
  • Trvanlivé potraviny: omáčky, konzervy, luštěniny, rýže, čaj, pomazánky, polévky

Pouze trvanlivé zboží v originálním nepoškozeném obalu. Děkujeme!

Část sbírky město Vyšší Brod předá Potravinové bance Jihočeského kraje pro pokrytí potřeb uprchlíků. V nejbližším období potravinové banky čeká velký nápor.

Část sbírky poputuje přímo do ukrajinského městečka, rodiště jednoho z našich spoluobčanů, kudy prochází velké množství uprchlíků a potřebují potravinovou pomoc (předpokládaný odjezd na Ukrajinu je již ve středu 9. 3. ve večerních hodinách).

Hledáme nové kolegy/kolegyně do svého týmu
Aktuálně vyhlášená výběrová řízení:
  • Referent odboru stavebního úřadu a životního prostředí (výkon agendy stavebního úřadu)
  • Dělník - řidič technických služeb
  • Uklízečka v domě s pečovatelskou službou
    Aktuální vydání videozpravdaje
    duben 2022
    Co se dělo v dubnu ve Vyšším Brodě? Po dvou letech se opět konala tradiční velikonoční akce Překvapení z vajíčka, kterou letos doplnil i charitativní Koncert pro Ukrajinu. Dále se dozvíte, jak běží participativní rozpočet Vyšák Společně nebo jak proběhl zápis do ZŠ. Redakce navštívila i projednávání studie Zahradní ulice.
    Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
    Vážení spoluobčané,
    rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.
    Aktuální vydání videozpravdaje
    Únor 2022
    Únor je dobou maškarních bálů, tak společně navštívíme ten, který se konal v dětské skupině Brodýsek nebo tradiční dětský maškarní bál. Podrobnosti o participativním rozpočtu na rok 2022 vypoví místostarosta J. Straka. A také můžete zhlédnout reportáž o tom, co se plánuje v oblasti kultury nejen na léto.
    Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu
    8. - 16. 3. 2022
    Pomoc Ukrajině
    jak nyní efektivně pomoct
    Jsme svědky bezprecedentní agrese Ruska vůči Ukrajině. Nám blízký stát se kvůli tomu ocitl ve válečném stavu. Jaké jsou nyní možnosti nejefektivnější pomoci a jak bude dál postupovat město, informace k pobytům, kontakty
    Aktuální vydání videozpravodaje
    01/2022
    Jak se povedl první výšlap v novém roce na Maria Rast, na kterém je od 1. 1. umístěna i vrcholová kniha. Dozvíte se, co se v současné době děje s přístavbou mateřské školy nebo že Cisterciáckému opatství vrací majetky. Nechybí ani informace z knihovny o literární punčárně a novinkách.
    Vyšebrodský zpravodaj 02/2022
    Elektronická verze
    Z obsahu vybíráme: pozvánka na ARCHIpovídání a více o tématu, které spojí instituce a kulturu ve městě a přinese zážitky s architekturou, přinášíme i výsledky fotosoutěže Brody v Brodě, jaký byl rok 2021 u vyšebrodských hasičů, pozvánky na akce, fotogalerie....
    Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
    Změny od 1. 1. 2022
    Se změnou zákona o odpadech přijdou od 1. 1. 2022 i změny systému odpadového hospodářství a poplatků. V článku se dozvíte základní informace a můžete si stáhnout potřebné formuláře.
    Omezení provozu odborů a organizací města
    v době vánočních svátků
    V období vánočních svátků a přelomu roku dochází k omezení provozu některých složek města, týká sběrného dvora, infocentra, knihovny, matriky