Program protihlukových opatření Jihočeského kraje - výměna oken

Během ledna 2019 bude navštěvovat majitele dotčených domů ve Vyšším Brodě zástupce zpracovatele a zjišťovat jejich zájem o zapojení se do programu. Jedná se o výměnu oken u domů, které jsou vystaveny nadměrnému hluku, a to na náklady majitele komunikace (tedy JčK)

Datum: 4.1.2019 | Zhlédnuto: 236x

Program protihlukových opatření Jihočeského kraje ve Vyšším Brodě

Ve Vyšším Brodě je 37 nemovitostí vystaveno nadlimitnímu hluku

Tyto domy jsou zařazeny do programu

Na základě ochrany pobytových místností (dle zákona o ochraně veřejného zdraví 258/2000 a příslušných vyhlášek) si Jihočeský kraj, jež je majitelelem komunikací II/161 a II/163 ve Vyšším Brodě, nechal v roce 2017 zpracovat hlukovou situaci zatížení domů hlukem při citované komunikaci.

Dle této studie bylo zjištěno, že ve Vyšším Brodě u 37 nemovitostí hluk 2 m od fasád domů překračuje povolené hygienické limity. Tyto domy byly zařazeny do programu protihlukových opatření, jež jsou řešeny na náklady majitele komunikace - Jihočeského kraje. Akce spočívá ve výměně starých oken za nová s takovými hlukovými parametry, aby obvodové konstrukce tlumily venkovní hluk. U původních starých oken je situace nevyhovující. U již vyměněných novějších oken může být současný stav už vyhovující.

Program proběhne ve třech etapách

První probíhá v lednu 2019

1. průzkum - zjištění, kteří majitelé mají zájem být do tohoto programu zařazeni a zda v nemovitostech jsou hlukově chráněné prostory a dále kolik oken je u těchto místností. Je třeba vyplnit příslušný formulář.
  2. Zpracování projektové dokumentace
  3. Realizace výměny oken

Zpracovatel navštíví majitele domů

První etapa začíná nyní, během ní bude zástupce zpracovatele navštěvovat majitele dotčených domů, aby zjistil jejich zájem o zapojení do programu.

Při schůzkách bude majitelům vysvětlovat možnosti a při zájmu o zapojení požadovat vyplnění dotazníku.

Majitelé, kteří nebudou chtít dotazník vyplnit hned na místě, mohou posléze vyplněný dotazník předat na podatelnu Městského úřadu ve Vyšším Brodě.

3. veřejné zasedání zastupitelstva
29. 1. 2019
Informace o konání 3. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod, které se koná v úterý 29. ledna 2019 v zasedací místnosti MěÚ. Hlavními body bude rozpočtové opatření 1/2019 a schválení žádostí o podání dotace.
Zkrácení úředních hodin odboru soc. věcí
23. 1. 2019
Informace o zkrácení úředních hodin OSV ve středu 23. 1. 2019
Uzavření ordinace MUDr. Bence
22. a 25. 1. 2019
Upozornění na uzavření ordinací MUDr. Eduarda Bence
Zkrácený provoz matriky
28. 1. 2019
Informace o zkráceném provozu matriky MěÚ Vyšší Brod
Usnesení Zastupitelstva města Vyšší Brod
z 2. veřejného zasedání
Soubor usnesení z 2. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod konaného dne 18. prosince 2018
Program protihlukových opatření Jihočeského kraje - výměna oken
průzkum zájmu leden 2019
Svoz komunálního odpadu
v roce 2019
Termíny svozu komunálního odpadu v roce 2019 ve Vyšším Brodě dle zvolené periodicity.
prosinec 2018
Ohlédněte se v aktuálním videozpravodaji za adventními akcemi města nebo čokoládovými specialitami. V klášteře je po třech letech hotovo s opravou oranžerie nad rybníkem. A jaké má samospráva plány na rok 2019? I to se dozvíte v aktuálním vydání.
Omezení otevírací doby České pošty
31. 12. 2018
Informace o omezené otevírací době pobočky České pošty dne 31 .12. 2018
Předání Betlémského světla přesunuto do kina
Dnes 22. 12. 2018
Podrobnější informace získáte na informačním portále ivyssibrod.cz přímo po kliknutí na aktualitu.