Program protihlukových opatření Jihočeského kraje - výměna oken

Během ledna 2019 bude navštěvovat majitele dotčených domů ve Vyšším Brodě zástupce zpracovatele a zjišťovat jejich zájem o zapojení se do programu. Jedná se o výměnu oken u domů, které jsou vystaveny nadměrnému hluku, a to na náklady majitele komunikace (tedy JčK)

Datum: 4.1.2019 | Zhlédnuto: 388x

Program protihlukových opatření Jihočeského kraje ve Vyšším Brodě

Ve Vyšším Brodě je 37 nemovitostí vystaveno nadlimitnímu hluku

Tyto domy jsou zařazeny do programu

Na základě ochrany pobytových místností (dle zákona o ochraně veřejného zdraví 258/2000 a příslušných vyhlášek) si Jihočeský kraj, jež je majitelelem komunikací II/161 a II/163 ve Vyšším Brodě, nechal v roce 2017 zpracovat hlukovou situaci zatížení domů hlukem při citované komunikaci.

Dle této studie bylo zjištěno, že ve Vyšším Brodě u 37 nemovitostí hluk 2 m od fasád domů překračuje povolené hygienické limity. Tyto domy byly zařazeny do programu protihlukových opatření, jež jsou řešeny na náklady majitele komunikace - Jihočeského kraje. Akce spočívá ve výměně starých oken za nová s takovými hlukovými parametry, aby obvodové konstrukce tlumily venkovní hluk. U původních starých oken je situace nevyhovující. U již vyměněných novějších oken může být současný stav už vyhovující.

Program proběhne ve třech etapách

První probíhá v lednu 2019

1. průzkum - zjištění, kteří majitelé mají zájem být do tohoto programu zařazeni a zda v nemovitostech jsou hlukově chráněné prostory a dále kolik oken je u těchto místností. Je třeba vyplnit příslušný formulář.
  2. Zpracování projektové dokumentace
  3. Realizace výměny oken

Zpracovatel navštíví majitele domů

První etapa začíná nyní, během ní bude zástupce zpracovatele navštěvovat majitele dotčených domů, aby zjistil jejich zájem o zapojení do programu.

Při schůzkách bude majitelům vysvětlovat možnosti a při zájmu o zapojení požadovat vyplnění dotazníku.

Majitelé, kteří nebudou chtít dotazník vyplnit hned na místě, mohou posléze vyplněný dotazník předat na podatelnu Městského úřadu ve Vyšším Brodě.

Konkurz na ředitele/ředitelku ZŠ a MŠ Vyšší Brod
Přihlášky do 20. 3. 2019
Vyhlášení konkurzu na ředitele/ředitelku Základní školy a Mateřské školy Vyšší Brod, Náměstí 58, 382 73 Vyšší Brod
Zrušení úředních hodin sociálního odboru
1. 3. 2019
Dne 1.3.2019 jsou z organizačních důvodů zrušeny úřední hodiny na odboru sociálních věcí.
Omezení provozu matriky
v měsíci březnu
Během měsíce března bude matrika uzavřena v následujících termínech: 1. 3., 11. - 15. 3. a 25. - 27. 3.
Pracovníci Finančního úřadu pomohou s podáním přiznání přímo ve Vyšším Brodě
5. a 19. 3. 2019
S cílem pomoci obyvatelům s podáním přiznání k dani z příjmů fyzických osob vyjedou pracovníci Územního pracoviště v Českém Krumlově do Vyššího Brodu.
leden 2019
Ohlédněte se za lednovými akcemi ve městě. Redakce navštívila zajímavou přednášku o agentech chodcích, návštěvu kabaretu U Váňů. Prošli jsme se s účastníky novoročního výšlapu na poutní místo Maria Rast. MěKZ propagovalo Vyšebrodsko na veletrhu Region tour v Brně. Videozpravodaj navštívil i projekt knihovny Knížka pro prvňáčka.
3. veřejné zasedání zastupitelstva
29. 1. 2019
Informace o konání 3. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod, které se koná v úterý 29. ledna 2019 v zasedací místnosti MěÚ. Hlavními body bude rozpočtové opatření 1/2019 a schválení žádostí o podání dotace.
Zkrácení úředních hodin odboru soc. věcí
23. 1. 2019
Informace o zkrácení úředních hodin OSV ve středu 23. 1. 2019