Prodej pozemku města na stavbu rodinného domu

Město nabízí k prodeji pozemek v Horní ulici p. č. 1194/6, k. ú. Vyšší Brod.

Datum: 20.10.2021 | Zhlédnuto: 1989x

Záměr prodeje stavebního pozemku pro rodinný dům Vyšší Brod

Město Vyšší Brod zveřejnilo záměr prodeje stavebního pozemku pro výstavbu rodinného domu v Horní ulici (lokalita "Pod vodojemem")

Podmínky stanovené zastupitelstvem města:

1. Pozemek je určen na výstavbu rodinného domu.
  2. Minimální nabídková cena 600 Kč/m2 vč. DPH, plus náklady s prodejem nemovitosti spojené.
  3. Žadatelem může být pouze fyzická osoba s rodným číslem, která nevlastní stavební parcelu v lokalitě "Pod vodojem".
  4. Nabídka bude podána v zalepené obálce s označením "Prodej pozemku p.č. 1194/6 v k.ú. Vyšší Brod".
  5. Pro podání nabídky se doporučuje využít formulář, který je k dispozici na odboru VH nebo ke stažení na internetových stránkách města (přímo v sekci věnované odboru VH).
  6. V případě shodné nejvyšší ceny se určí pořadí losem.
  7. Do 18 měsíců od vkladu na katastr bude mít nabyvatel povinnost získat stavební povolení, při nesplnění této povinnosti bude ve smlouvě sjednáno odstoupení od smlouvy.
  8. Do 5 let od vkladu na katastr bude mít nabyvatel povinnost zkolaudování stavby, při  nesplnění této povinnosti bude stanovena smluvní pokuty ve výši 50% z kupní ceny, která musí být zaplacena do 30 dnů od výročního dne 5 let od vkladu na katastr.
  9. Podpis kupní smlouvy nejpozději do 2 měsíců od schválení smlouvy a do dalších 3 měsíců zaplacení kupní ceny.
  10. Součástí kupní smlouvy bude zákaz zcizení pozemku.
  11. Nabídky lze podávat na adresu MěÚ Vyšší Brod, Míru č.p. 250, 382 73 Vyšší Brod anebo na podatelně tamtéž nejpozději do 18. 11. 2021.

Zveřejněný záměr prodeje pozemku lze stáhnout z úřední desky MěÚ Vyšší Brod

Případné dotazy zodpoví Mgr. Vladimíra Račáková, tajemnice MěÚ, tel.: 720 367 636.

Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
Vážení spoluobčané,
rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.
Aktuální vydání videozpravdaje
Únor 2022
Únor je dobou maškarních bálů, tak společně navštívíme ten, který se konal v dětské skupině Brodýsek nebo tradiční dětský maškarní bál. Podrobnosti o participativním rozpočtu na rok 2022 vypoví místostarosta J. Straka. A také můžete zhlédnout reportáž o tom, co se plánuje v oblasti kultury nejen na léto.
Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu
8. - 16. 3. 2022
Ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje pořádáme od 8. do 16. března sbírku potravin a drogerie pro Ukrajinu. V nejbližším období čeká potravinové banky velký nápor a je třeba jim pomoci se zásobami, které využijí pro pomoc uprchlíkům.
Pomoc Ukrajině
jak nyní efektivně pomoct
Jsme svědky bezprecedentní agrese Ruska vůči Ukrajině. Nám blízký stát se kvůli tomu ocitl ve válečném stavu. Jaké jsou nyní možnosti nejefektivnější pomoci a jak bude dál postupovat město, informace k pobytům, kontakty
Aktuální vydání videozpravodaje
01/2022
Jak se povedl první výšlap v novém roce na Maria Rast, na kterém je od 1. 1. umístěna i vrcholová kniha. Dozvíte se, co se v současné době děje s přístavbou mateřské školy nebo že Cisterciáckému opatství vrací majetky. Nechybí ani informace z knihovny o literární punčárně a novinkách.
Vyšebrodský zpravodaj 02/2022
Elektronická verze
Z obsahu vybíráme: pozvánka na ARCHIpovídání a více o tématu, které spojí instituce a kulturu ve městě a přinese zážitky s architekturou, přinášíme i výsledky fotosoutěže Brody v Brodě, jaký byl rok 2021 u vyšebrodských hasičů, pozvánky na akce, fotogalerie....
Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
Změny od 1. 1. 2022
Se změnou zákona o odpadech přijdou od 1. 1. 2022 i změny systému odpadového hospodářství a poplatků. V článku se dozvíte základní informace a můžete si stáhnout potřebné formuláře.
Omezení provozu odborů a organizací města
v době vánočních svátků
V období vánočních svátků a přelomu roku dochází k omezení provozu některých složek města, týká sběrného dvora, infocentra, knihovny, matriky
Vyšebrodský zpravodaj 12/2021
Aktuální vydání Vyšebrodského zpravodaje si můžete stáhnout v pdf nebo příjemně listovat v chytré online verzi.
Aktuální vydání videozpravodaje
11/2021
Informace o uzavření průzkumu rožmberské hrobky v klášteře, pasování dětí na čtenáře, investicích města v úpravně vody. Ohlédnutí za dalšími kulturními akcemi ve městě - přednášce o historii vyšebrodských nádraží, symbolické oslavě 17. listopadu a prvního Krampaslaufu ve Vyšším Brodě a zahájení adventu.