Pozor na omezení provozu

Na výpadovce směrem na Kaplici nebo Rožmberk n. Vlt. opravují most

Datum: 27.6.2017 | Zhlédnuto: 219x

Na silnici č. II/163 u čerpací stanice v místní části Těchoraz směrem z Vyššího Brodu na Kaplici nebo Rožmberk nad Vltavou právě probíhá oprava mostu, jejímž investorem je Jihočeský kraj. Omezení by mělo trvat až do 31. 10. 2017.

Střídavý průjezd místem je řízen semafory. Nejprve bude doprava vedena po části opravovaného mostu. Přibližně od druhého týdne měsíce července pak po provizorní komunikaci vybudované v jeho bezprostřední blízkosti.

Vítejte na nových webových stránkách
města Vyšší Brod
Nové oficiální webové stránky samosprávy.
Omezení pokladních a úředních hodin
MěÚ Vyšší Brod
V týdnu mezi svátky dochází na Městském úřadě Vyšší Brod k částečnému omezení pokladních a úředních hodin.
Prodej parkovacích karet na rok 2018
do 24. 1. 2018
Městská policie Vyšší Brod vydává od 6. 12. 2017 parkovací karty určené pro parkování na zpoplatněných parkovištích města na rok 2018.
Aktuální vydáni videozpravodaje města
listopad 2017
Aktuální vydání Videozpravodaje města Vyšší Brod rekapituluje listopadové události. Redakce čistila spolu s dobrovolníky turistické stezky Vyšebrodska. Zjišťovali jsme, jak se zlepšuje bydlení ve městě a co dalšího se chystá. Nemohli jsme chybět ani u výlovu klášterního rybníka, při kterém jsme se dozvěděli o jedné kuriozitě. Uvidíte i koncert k 60. výročí pobočky ZUŠ.
Opakované veř. projednání návrhu územního plánu Vyšší Brod
21. 12. 2017
Na základě ustanovení §53 odst. 2 zákona č. 183/2006 Sb.,o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen stavební zákon), se pořizovatel rozhodl opakovat veřejné projednání návrhu územního plánu Vyšší Brod.
Uzavírka silnice Větrná - Branná - prodloužení
do 31. 11. 2017
Uzavírka silnice č. III/1622 se prodlužuje až do 30. listopadu 2017. Informace k uzavírce naleznete v dokumentech vyvěšených na úřední desce MěÚ Vyšší Brod, viz níže.
Průzkum připravenosti obyvatelstva na případ blackoutu
rozsáhlého výpadku elektrické energie
V současné době probíhá na území Jihočeského kraje závěrečná příprava cvičení Blackout 2017, tj. cvičení orgánů krizového řízení a složek IZS, které se zaměřuje na řešení následků rozsáhlého výpadku elektrické energie na území kraje, resp. vybraných měst.
Dvě stavební parcely stále na prodej
nabídky do 20. 11. 2017
Zastupitelstvo města Vyšší Brod na svém zasedání dne 12. září 2017 schválilo zveřejnění záměru nabídnout k odprodeji pozemky na výstavbu rodinných domků v lokalitě Pod Vodojemem.
říjen 2017
Říjnový Videozpravodaj města Vyšší Brod navštívil děti při projektovém dni ZŠ, organizovaném ve spolupráci s Lesy ČR a lesy městskými. Přináší informace z kláštera a o novinkách ve městě. Nechybí podzimní výšlap, Kroukusiáda ani Krumlovský vodácký maraton