Pomoc při karanténě

Město Vyšší Brod nabízí nákup základních potravin a léků pro osoby, které mají nařízenou domácí karanténu.

Datum: 19.10.2020 | Zhlédnuto: 107x

Nákup potravin a léků pro překonání období karantény

Město Vyšší Brod nabízí nákup základních potravin a léků pro své občany, kteří mají nařízenou domácí karanténu.

Služba je určena pro osoby, které nemají žádnou možnost, jak si obstarat základní potraviny a léky, a jsou obyvatelé města Vyšší Brod nebo místních částí a zároveň se nacházejí v nařízené domácí karanténě v rámci preventivního opatření k šíření koronaviru COVID-19.

Nákup základních potravin a léků v maximální hodnotě jednoho nákupu 500 Kč. Nákup bude hrazen z městského rozpočtu a po skončení karantény bude částka za nákup/nákupy uhrazena žadatelem zpět městu Vyšší Brod.

Služba bude realizována Pečovatelskou službou města v době od 7:00 -15:30 hodin. Objednávat je možné prostřednictvím tel. čísla: 380 746 613 nebo 723 063 949. Uskutečněný hovor bude zpracován a brán za závaznou objednávku.

Místo a způsob dodání základních potravin a léků se stanoví po domluvě. Vyžadované informace: jméno, příjmení, adresa doručení, termín ukončení karantény.

Dodržujte všechny postupy nařízené karantény!

Aktualizace žádosti o setrvání v seznamu uchazečů o byt
30.11.2020
Připomínáme, že je nutné aktualizovat žádosti o setrvání v seznamu uchazečů o byt. Aktualizace by měla proběhnout do pondělí 30.11. Tiskopisy jsou k dispozici v podatelně a na webu města.
Rozsvícení vánočního stromu na náměstí letos proběhne online. Z rozhlasu zazní koledy
Vánoční strom na náměstí si můžete hned po rozsvícení prohlédnout online, k tomu budou hrát koledy.
Uzavírka Lékárny
30.11. - 18.12.2020
V době od 30.11. do 18.12. bude lékárna ve Vyšším Brodě uzavřena. Děkuji za pochopení, Alice Vodrážková.
Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku
Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku na částečný, po domluvě případně na celý úvazek.
Prodloužení mimořádných opatření
do 12.12.2020
Na základě prodloužení nouzového stavu do 12.12.2020 se zároveň prodlužují i přijatá Mimořádná opatření. Viz sekce Koronavirus - Covid-19.
Nájemníci městských bytů i nebytových prostorů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů
Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech a nebytových prostorech o 3 měsíce.
Omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě
do 12.12.2020
V souvislosti s prodloužením nouzového stavu a přijetím krizových opatření dochází k prodloužení omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě.
Opatření ve veřejné dopravě
od 26.10.2020
Od 26. října 2020 dojde k omezení spojů a linek veřejné autobusové linkové dopravy do prázdninového provozu (tj. bez školních spojů) dostupné na: http://jikord.cz/cs/novinka/informace-k-omezeni-spoju-od-26-rijna-2020/