Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí

Informace k povinné karanténě osob, které se vrátily nebo vrátí z rizikových oblastí (Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko, Francie, Čína, Jižní Korea, Írán

Datum: 15.3.2020 | Zhlédnuto: 176x

Povinná karanténa

S ohledem na skutečnost, že by mohlo dojít k mylné interpretaci o nařízení karantény, informujeme občany o jejich povinnostech souvisejících s návratem ze zahraničí. POVINNÁ karanténa platí pro všechny, kteří se do ČR vrací od pátečních (13. 3. 2020) 12:00 hodin z 15 rizikových oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán, z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie (upozornění: v čase se tento seznam může měnit, zda se vracíte z rizikové oblasti ověřte na https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/).

Ti, kteří se vrátili z kterékoli ze jmenovaných zemí, musí zůstat automaticky ve dvoutýdenní karanténě.

Po návratu domů tyto osoby musí telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který jim vystaví eNeschopenku. Během karantény je žádoucí zajistit si prostřednictvím známých nebo jinak z domova nákup a doručení potravin. V žádném případě po návratu, a to ani po cestě od hranic, nenavštěvujte žádné veřejné prostory s pravděpodobnou kumulací osob, ideálně už po cestě se chraňte alespoň improvizovanou rouškou!

Toto mimořádné opatření bude účinné pouze tehdy, pokud bude dodržováno všemi, kteří se vrací z vyjmenovaných oblastí. Apelujeme na všechny spoluobčany vracející se z výše uvedených destinací, aby se chovali uvážlivě a zodpovědně. Jedině tak máme šanci šíření závažné infekce bránit

Vyšebrodský zpravodaj 04/2020
aktuální vydání online
Jak se Vyšebrodsští postavili nastalé situaci kvůli šíření koronaviru. Informace o způsobu zápisu do 1. tříd nebo o fungování dětské skupiny Brodýsek. Vedení města se sešlo s občany Studánek především kvůli výstavbě hřiště. Za svou činností se ohlíží městská policie a hasiči. Nechybí zprávy ze sportu...
Základní škola Vyšší Brod - inzerát
ZŠ Vyšší Brod hledá vyučenou kuchařku s praxí.
Nájemníci městských bytů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů
Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech o 3 měsíce. Možnost žádat mají nájemci bytů. Podnikatele, kteří si pronajímají nebytové prostory, bude město kontaktovat přímo během příštího týdne.
Omezení provozu Městského úřadu
Prodlouženo do 11. 4. 2020
Informace o omezeném provozu MěÚ Vyšší Brod, který byl prodloužen do 11.4.2020.
<b>Pro podnikatele:</b> informace o kompenzačních opatřeních vlády
Pro podnikatele: informace o kompenzačních opatřeních vlády
OSVČ a firmy
Kompenzační opatření Vlády ČR na pomoc zaměstnavatelům a živnostníkům v rámci nouzového stavu.
Omezení volného pohybu vláda prodloužila do 11. dubna. Zavřené zůstávají i restaurace.
Opatření, která platí od 16. března kabinet opět prodloužil do soboty 11. dubna (dosud platilo do 1. dubna). Stále tedy platí, že lidé mají opouštět domovy jen v nejnutnějších případech (cesta do práce, na nákup apod.). Na veřejných místech nemají lidé tvořit skupinky, ale být nejvíce ve dvou.
Veškerá opatření proti šíření koronaviru prodloužena do 1. dubna. Nová opatření se dotknou pendlerů.
Vláda ČR na dnešní schůzi přijala nová opatření v boji s koronavirem. Zatím nejsou k dispozici oficiální usnesení, ale již jsou známá ta asi nejdůležitější opatření. Po vydání usnesení vás budeme informovat podrobněji.
Uzavření Sběrného dvora Vyšší Brod
otevírací doba do odvolání
Sběrný dvůr Vyšší Brod bude až do odvolání otevřen pouze v sobotu a ve čtvrtek v této době: čtvrtek 8:00 – 11:00 a 14:00 – 17:00, sobota 9:00 – 12:00
Vietnamci darovali roušky a další ochranné prostředky
Rozdává je městská policie (do rozdání zásob)
Díky daru vietnamské komunity má město k dispozici omezené množství základních ochranných prostředků proti šíření epidemie koronaviru.
Výzva: Chci pomáhat!
šití roušek a materiál na ně nebo pomoc seniorům
Chcete pomoct se šitím roušek nebo dodat materiál, ozvěte se. Hledáme i dobrovolníky pro případnou pomoc seniorům.