Omezení provozu městského úřadu

Vláda České republiky přijala dne 15. března 2020 usnesení č . 217, v němž ukládá všem úřadům zásadní omezení jejich provozu - ať už se jedná o okruh vykonávaných činností, které mají být zajišťovány v minimální možné míře, tak v rozsahu úředních hodin pro veřejnost, které smějí být stanoveny pouze v pondělí a ve středu a v trvání nejvýše tří hodin.

Datum: 16.3.2020 | Zhlédnuto: 112x

Úřední hodiny Městského úřadu Vyšší Brod jsou nyní stanoveny v maximální možné míře následovně:

• pondělí 13:00 - 16:00
  • středa 13:00 - 16:00

V ostatních časech budou budovy MěÚ pro veřejnost uzavřeny.

Prosíme zvažte nutnost osobní návštěvy a osobního jednání v budovách městského úřadu. Tam, kde je to možné, využívejte při vyřizování svých záležitosti možnosti komunikace prostřednictvím vzdáleného přístupu, tj. telefonu, e-mailu, datové schránky či poštovních služeb.

Děkujeme za Vaše pochopení a ohleduplnost.

Celé znění usnesení vlády zde

Vyšebrodský zpravodaj 04/2020
aktuální vydání online
Jak se Vyšebrodsští postavili nastalé situaci kvůli šíření koronaviru. Informace o způsobu zápisu do 1. tříd nebo o fungování dětské skupiny Brodýsek. Vedení města se sešlo s občany Studánek především kvůli výstavbě hřiště. Za svou činností se ohlíží městská policie a hasiči. Nechybí zprávy ze sportu...
Základní škola Vyšší Brod - inzerát
ZŠ Vyšší Brod hledá vyučenou kuchařku s praxí.
Nájemníci městských bytů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů
Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech o 3 měsíce. Možnost žádat mají nájemci bytů. Podnikatele, kteří si pronajímají nebytové prostory, bude město kontaktovat přímo během příštího týdne.
Omezení provozu Městského úřadu
Prodlouženo do 11. 4. 2020
Informace o omezeném provozu MěÚ Vyšší Brod, který byl prodloužen do 11.4.2020.
<b>Pro podnikatele:</b> informace o kompenzačních opatřeních vlády
Pro podnikatele: informace o kompenzačních opatřeních vlády
OSVČ a firmy
Kompenzační opatření Vlády ČR na pomoc zaměstnavatelům a živnostníkům v rámci nouzového stavu.
Omezení volného pohybu vláda prodloužila do 11. dubna. Zavřené zůstávají i restaurace.
Opatření, která platí od 16. března kabinet opět prodloužil do soboty 11. dubna (dosud platilo do 1. dubna). Stále tedy platí, že lidé mají opouštět domovy jen v nejnutnějších případech (cesta do práce, na nákup apod.). Na veřejných místech nemají lidé tvořit skupinky, ale být nejvíce ve dvou.
Veškerá opatření proti šíření koronaviru prodloužena do 1. dubna. Nová opatření se dotknou pendlerů.
Vláda ČR na dnešní schůzi přijala nová opatření v boji s koronavirem. Zatím nejsou k dispozici oficiální usnesení, ale již jsou známá ta asi nejdůležitější opatření. Po vydání usnesení vás budeme informovat podrobněji.
Uzavření Sběrného dvora Vyšší Brod
otevírací doba do odvolání
Sběrný dvůr Vyšší Brod bude až do odvolání otevřen pouze v sobotu a ve čtvrtek v této době: čtvrtek 8:00 – 11:00 a 14:00 – 17:00, sobota 9:00 – 12:00
Vietnamci darovali roušky a další ochranné prostředky
Rozdává je městská policie (do rozdání zásob)
Díky daru vietnamské komunity má město k dispozici omezené množství základních ochranných prostředků proti šíření epidemie koronaviru.
Výzva: Chci pomáhat!
šití roušek a materiál na ně nebo pomoc seniorům
Chcete pomoct se šitím roušek nebo dodat materiál, ozvěte se. Hledáme i dobrovolníky pro případnou pomoc seniorům.