My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora poživatelů důchodu

Podpora pro poživatele starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu.

Datum: 3.10.2022 | Zhlédnuto: 2070x

MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME II

PODPORA PRO POŽIVATELE STAROBNÍHO, VDOVSKÉHO/VDOVECKÉHO NEBO INVALIDNÍHO DŮCHODU

Podpora je určena pro osoby s trvalým pobytem na území města Vyšší Brod, které jsou:

• poživateli starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu, pokud tyto osoby nevyužívají pobytové sociální služby

Podporování budou poživatelé starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu, kteří:

• pobírají „Příspěvek na bydlení“ (v případě, že je pobírán tento příspěvek, nemusí se již prokazovat celkové příjmy)
  • žijí samostatně a pobírají starobní, vdovský/vdovecký nebo invalidní důchod v maximální výši 16.000 Kč nebo jejich další jiný příjem a pobíraný důchod činí v součtu maximálně 16.000 Kč měsíčně,
  • žijí ve společné domácnosti se svým partnerem, manželem, druhem, případně dalšími spolužijícími osobami, a jejich příjem připadající na člena společné domácnosti činí včetně důchodu a dalších jiných příjmů v součtu maximálně 12.000 Kč.

Proti podporované osobě nebo osobě ve společné domácnosti nebo jejich majetku nesmí být vedeno exekuční řízení

Výše podpory u poživatelů důchodu, kteří žijí samostatně činí 4.000 Kč. V případě poživatelů důchodu, kteří žijí ve společné domácnosti činí výše podpory 3.000 Kč na každého člena společné domácnosti, který je podporovaným poživatelem důchodu.

Žádosti o podporu podávají poživatelé důchod/ zákonní zástupci prostřednictvím města Vyšší Brod.

Potřebné dokumenty k doložení:

Zájemci o podporu doloží městu vyplněný formulář „žádost o podporu“ včetně potřebných příloh o pobírání „Příspěvku na bydlení“, případně potvrzení o výši pobíraného důchodu k 1.8.2022.

Žádost o podporu je možné podávat na podatelně (Míru č.p. 250) nebo na odboru sociálních věcí (Míru č.p. 200) v úředních hodinách, kde také obdržíte bližší informace o programu.

Žádost je možné podat v termínu od 01.10.2022 do 30.11.2022.

Tiskopis formuláře je možné si stáhnout na webových stránkách města zde, nebo si jej vyzvednout na odboru sociálních věcí a podatelně Městského úřadu Vyšší Brod. Tištěné formuláře budou mít také k dispozici naše pečovatelky.

Další informace s formuláři najdete také na webu: www.myvtomjihocechynenechame.cz

Podpora je financována z prostředků města Vyšší Brod a Jihočeského kraje

jihocesky-kraj-barevne