My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora poživatelů důchodu

Podpora pro poživatele starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu.

Datum: 3.10.2022 | Zhlédnuto: 484x

MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME II

PODPORA PRO POŽIVATELE STAROBNÍHO, VDOVSKÉHO/VDOVECKÉHO NEBO INVALIDNÍHO DŮCHODU

Podpora je určena pro osoby s trvalým pobytem na území města Vyšší Brod, které jsou:

• poživateli starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu, pokud tyto osoby nevyužívají pobytové sociální služby

Podporování budou poživatelé starobního, vdovského/vdoveckého nebo invalidního důchodu, kteří:

• pobírají „Příspěvek na bydlení“ (v případě, že je pobírán tento příspěvek, nemusí se již prokazovat celkové příjmy)
  • žijí samostatně a pobírají starobní, vdovský/vdovecký nebo invalidní důchod v maximální výši 16.000 Kč nebo jejich další jiný příjem a pobíraný důchod činí v součtu maximálně 16.000 Kč měsíčně,
  • žijí ve společné domácnosti se svým partnerem, manželem, druhem, případně dalšími spolužijícími osobami, a jejich příjem připadající na člena společné domácnosti činí včetně důchodu a dalších jiných příjmů v součtu maximálně 12.000 Kč.

Proti podporované osobě nebo osobě ve společné domácnosti nebo jejich majetku nesmí být vedeno exekuční řízení

Výše podpory u poživatelů důchodu, kteří žijí samostatně činí 4.000 Kč. V případě poživatelů důchodu, kteří žijí ve společné domácnosti činí výše podpory 3.000 Kč na každého člena společné domácnosti, který je podporovaným poživatelem důchodu.

Žádosti o podporu podávají poživatelé důchod/ zákonní zástupci prostřednictvím města Vyšší Brod.

Potřebné dokumenty k doložení:

Zájemci o podporu doloží městu vyplněný formulář „žádost o podporu“ včetně potřebných příloh o pobírání „Příspěvku na bydlení“, případně potvrzení o výši pobíraného důchodu k 1.8.2022.

Žádost o podporu je možné podávat na podatelně (Míru č.p. 250) nebo na odboru sociálních věcí (Míru č.p. 200) v úředních hodinách, kde také obdržíte bližší informace o programu.

Žádost je možné podat v termínu od 01.10.2022 do 30.11.2022.

Tiskopis formuláře je možné si stáhnout na webových stránkách města zde, nebo si jej vyzvednout na odboru sociálních věcí a podatelně Městského úřadu Vyšší Brod. Tištěné formuláře budou mít také k dispozici naše pečovatelky.

Další informace s formuláři najdete také na webu: www.myvtomjihocechynenechame.cz

My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora poživatelů důchodu
My v tom Jihočechy nenecháme II - podpora rodin s dětmi
Podpora rodin s dětmi do 3 let věku a rodin s dětmi pobírajícími příspěvek na péči do dovršení 8 let věku.
Výsledky voleb
Výsledky komunálních voleb ve Vyšším Brodě a senátních voleb obvod Český Krumlov
Topná sezóna
Od 19.09.2022
19.09.2022 začala topná sezóna v bytech a dalších objektech napojených na centrální kotelnu města a v objektech města s menšími zdroji tepla.
Finanční odbor - místní poplatky - dovolená
5. - 23. 9. 2022
Z důvodu čerpání řádné dovolené nebude na finančním odboru přítomna referentka daní a poplatků, a to od 5. 9. do 23. 9. 2022.
Kontakt na odbor: 380 747 113
Uzavírka silnice U tří veverek - Rybník
od 15. 8. 2022
Informace k uzavírce a změně jízdního řádu autobusů
Už jste se zaregistrovali do mobilního rozhlasu města?
informace přímo do vašeho telefonu, aplikace, e-mailu
Díky tomuto systému vám budou ty nejdůležitější informace z naší samosprávy doručeny přímo do vašeho telefonu a nic vám tak neunikne, ať budete kdekoliv. Zprávy do aplikace, e-mailu nebo elektronický zpravodaj. Přes aplikaci můžete nahlásit i závadu nebo černou skládku.
Aktuální vydání videozpravodaje
červen 2022
Červnové vydání videozpravodaje se vrací k 48. Plavbě kuriózních plavidel. Redakce také navštívila den otevřených dveří v úpravně vody a představení nové technologie. Nemůže chybět oslava 150 let sboru dobrovolných hasičů a informace o participativním rozpočtu Vyšák společně
VIDEO: Úpravna vody ve Vyšším Brodě má novou technologii
Město ji představilo na dni otevřených dveří
Technologie, která umožňuje efektivnější úpravu povrchové surové vody na pitnou, byla instalována na úpravně vody ve Vyšším Brodě.
ZŠ a MŠ hledá nové kolegyně
vyučená kuchařka + pomocná kuchařka