Kurzy Českého červeného kříže pro pomocný zdravotnický personál

POMÁHÁM PEČOVAT: Příprava pomocného personálu ve zdravotnictví má odlehčit zdravotnickému systému.

Datum: 16.10.2020 | Zhlédnuto: 293x

Český červený kříž pořádá kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál. Základem úspěšné funkce lůžkových zdravotnických zařízení je dostatek zdravotnického personálu. Existují však situace, kdy množství nemocných vyžadujících zdravotní péči může převýšit kapacitu zdravotnického systému danou jeho personálními možnostmi.

Jednou ze situací, kdy může taková situace nastat jsou například rozsáhlé epidemie infekčních nemocí. I právě nyní se nemocnice připravují na možnost, kdy by mohlo dojít k nárůstu počtu lidí potřebujících hospitalizaci s covid-19. Zvýšené nároky na profesionální zdravotnický personál lze za výjimečných okolností zvládnout doplněním jeho řad o poučené laiky, kteří v roli pomocného personálu umožní profesionálům věnovat se více nemocným nebo načerpat síly do další služby. Příprava takového personálu, který pomůže zdravotníkům pečovat o nemocné, je jedním z tradičních úkolů Červeného kříže. Některá zdravotnická zařízení, která se připravují na hypotetickou možnost prudkého nárůstu počtu hospitalizovaných, indikovala Českému červenému kříži zájem o školení takového personálu.

Proto Český červený kříž pořádá jednodenní kurzy, v nichž se uchazeči seznámí s jednoduchými základy péče o nemocného na lůžku – od obstarání osobní hygieny, přes podávání stravy až po komunikaci s nemocným. Získané dovednosti mohou v případě potřeby být využity těmito dobrovolníky či brigádníky v nemocnicích, sociálních zařízení nebo prostě i doma při péči o blízké. To všem pomůže odlehčit v případě potřeby zdravotnickému systému. Podrobné informace, podmínky přijetí do kurzu a samozřejmě i přihlášení do kurzu najdou zájemci na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu .

Máte-li zájem pomáhat pečovat o druhé, navštivte webové stránky a přihlaste se do kurzu!

Mimořádné opatření - povinnosti nosit roušky
od 21.10.2020
Od 21.10.2020. je povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest rozšířena na motorová vozidla (pokud v něm nesedí členové domácnosti) a na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě i čase k přítomnosti alespoň 2 osob (vyjma členy rodiny).
Uzavírka Matriky a evidence obyvatel
26.10.2020
Dne 26.10.2020 bude Matrika a evidence obyvatel uzavřena z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.
Krizové ošetřovné
od 14.10.2020
Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14.10.2020.
Pomoc při karanténě
Město Vyšší Brod nabízí nákup základních potravin a léků pro osoby, které mají nařízenou domácí karanténu.
Kurzy Českého červeného kříže pro pomocný zdravotnický personál
Jednodenní kurz základů péče o nemocné na lůžku.
Omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě
12.10.2020 - 25.10.2020
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a přijetím krizových opatření dochází k omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě.
Změna výpůjčních hodin v Městské knihovně ve Vyšším Brodě
12.10.2020 - 25.10.2020
Z důvodu mimořádných opatření budou omezeny úřední hodiny Městského úřadu ve Vyšším Brodě pro veřejnost. Jelikož Městská knihovna sídlí v budově Městského úřadu dochází k úpravě jejích výpůjčních hodin.