Krajská pomoc zranitelným

Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu s názvem „Krajská pomoc zranitelným“ připravil balíček s ochrannými pomůckami. Balíček je určen pro ohrožené lidi, kteří např. trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu apod.

Datum: 29.4.2020 | Zhlédnuto: 1132x

Krajská pomoc zranitelným

Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu s názvem „Krajská pomoc zranitelným“ připravil balíček s ochrannými pomůckami.  Balíček je určen pro ohrožené lidi, kteří např. trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu apod.  Dále jsou určeny také pro ty, kteří pečují o někoho doma a mohou ho ohrozit.  Ochranné prostředky pomohou ochránit Vás na cestě k lékaři či jinam.

Balíček si můžete vyzvednout proti podpisu a uvedení čísla občanského průkazu osobně nebo prostřednictvím blízké osoby na podatelně MěÚ Vyšší Brod v úředních hodinách:

Pondělí a středa:     7:00-11:30      12:00-17:00

Pátek:                        7:00-10:00

(Vladimíra Račáková, tajemnice MěÚ)

Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku
Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku na částečný, po domluvě případně na celý úvazek.
Nájemníci městských bytů i nebytových prostorů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů
Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech a nebytových prostorech o 3 měsíce.
Prodloužení mimořádných opatření
do 20.11.2020
Na základě prodloužení nouzového stavu do 20.11.2020 se zároveň prodlužují i přijatá Mimořádná opatření. Viz sekce Koronavirus - Covid-19.
Omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě
do 20.11.2020
V souvislosti s prodloužením nouzového stavu a přijetím krizových opatření dochází k prodloužení omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě.
Opatření ve veřejné dopravě
od 26.10.2020
Od 26. října 2020 dojde k omezení spojů a linek veřejné autobusové linkové dopravy do prázdninového provozu (tj. bez školních spojů) dostupné na: http://jikord.cz/cs/novinka/informace-k-omezeni-spoju-od-26-rijna-2020/
Mimořádné opatření - povinnosti nosit roušky
od 13.10.2020
Všem osobám se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) ve a) všech vnitřních prostorech staveb mimo bydliště nebo místa ubytování, b) v prostředcích veřejné dopravy, c) na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy.
Program rozvoje venkova Jihočeského kraje pro rok 2020
Na opravu místní komunikace Studánky obdrželo Město Vyšší Brod v roce 2020 od Jihočeského kraje v rámci Programu obnovy venkova dotaci ve výši 190 000,- Kč.
Provozní řád smuteční síně ve Vyšším Brodě
Znění Provozního řádu smuteční obřadní síně naleznete na webových stránkách města, odkaz "O městě" - "Úřad on-line" - "dokumenty" - "Hřbitov"