1. ročník participativního rozpočtu VYŠÁK SPOLEČNĚ

Ve veřejném hlasování, které proběhlo v lednu si Vyšebrodští vybrali název participativního rozpočtu města. Nyní je historicky první ročník PaRo města v běhu. Zapojte se a společně můžeme zlepšit naše město.

Datum: 17.2.2021 | Zhlédnuto: 514x

Vyšák společně - participativní rozpočet města Vyšší Brod

Město letos do rozpočtu schválilo 400 tisíc korun do takzvaného participativního rozpočtu. "Tím chceme občanů umožnit skutečně aktivní zapojení do zlepšování města. Mohou navrhovat jak investiční akce, tak třeba pořádán veřejných kulturních akcí," říká místostarosta Jan Straka.

Své nápady a návrhy mohou občané podávat do 31. 3.

Veškeré informace jsou soustředěné přehledně na webu participativního rozpočtu www.vysakspolecne.cz. Je přes ně možné podávat návrhy a nápady, co realizovat a nakonec se na webu bude i veřejně hlasovat. Sběr nápadů probíhá od 22. 2. do 31. 3. 2021, následně budou podané návrhy zkontrolovány, jestli jsou v souladu s pravidly participativního rozpočtu. Pak už nebude nic bránit veřejnému hlasování občanů, které z navržených projektů chtějí uvést v život.  "Samozřejmě myslíme i na ty občany, kteří se chtějí aktivně zapojit, ale preferují spíše osobní kontakt. Proto bude možné návrhy podávat i fyzicky na podatelně úřadu, kde jim bude k dispozici základní formulář pro podání návhru," doplňuje Straka.

Participativní rozpočet ve videozpravodaji města

Reportáž Jihočeské televize k vyšebrodskému participativnímu rozpočtu

Město má k dispozici respirátory FFP2 a roušky pro potřebné
Město Vyšší Brod ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje zajistilo a má k dispozici respirátory FFP2 a jednorázové roušky.
1. ročník participativního rozpočtu VYŠÁK SPOLEČNĚ
Sběr nápadů 22. 2. - 31. 3.
Přivydělejte si jako sčítací komisař/ka v rámci Sčítání lidu
hodinová mzda 177-183 Kč
Česká pošta nabízí brigádu v rámci Sčítání lidu. Pevná hodinová mzda, brigáda v březnu a dubnu 2021
Město spouští 1. ročník participativního rozpočtu
Hlasování o názvu prodlouženo do 31. ledna
Díky participativnímu rozpočtu mohou sami občané navrhnout a i rozhodnout do čeho bude město investovat. Je za tím účelem připraveno 400 tisíc korun. Zapojte se už nyní hlasováním o samotném názvu rozpočtu. Sběr vašich nápadů začne v únoru.
Členská schůze Bytového družstva Vyšší Brod
4. 2. 2021
Informace o konání členské schůze Bytového družstva Vyšší Brod.
Úřední hodiny Městského úřadu
omezeny do odvolání
Z důvodu vládních opatření jsou do odvolání omezeny úřední hodiny městského úřadu.
Z důvodu vládních opatření je uzavřena knihovna a infocentrum
do odvolání
Od 27. 12. nemůže veřejnost tyto městské instituce navštěvovat,
Městský úřad - platby v hotovosti
do 30.12.2020
Platby v hotovosti na Městském úřadě bude možné provést nejpozději ve středu 30.12.2020 do 11:30 hodin. Děkujeme za pochopení.
Termíny vývozů odpadu (komunální, bioodpad) 2021
Termíny svozu komunálního odpadu dle nastavené četnosti a termíny svozu bioodpadu v roce 2021
Uzavírka Sběrného dvora
31.12.2020 - 2.1.2021
Sběrný dvůr bude uzavřen ve dnech 31.12.2020 - 2.1.2021.